Odpowiedzi

2009-11-23T20:16:11+01:00Jak się dobrze zabezpieczysz to wirusy nie mają szans dostać się na twojego kompa. Po pierwsze zainstalować sobie porządny program antywirusowy pracujący w trybie rzeczywistym. Powinien on sprawdzać wszystkie przetwarzane i zapisywane pliki i wykrywać zagrożenia. Ponadto powinien informować o próbie nawiązania połączenia z internetem przez programy na twoim komputerze i dawać możliwość ewentualnego zablokowania podejrzanego programu itp
Najważniejszą kwestią jest STAŁA AKTUALIZACJA antywirusa, żeby wykrywał nowe rodzaje zagrożeń. Polecam NOD32 i Kaspersky.

Drugą rzeczą jest skanowania kompa w poszukiwaniu wszelkiego spyware - programy szpiegujące, bo wiele z nich nie jest zauważana przez program antywirusowy. Polecam Ad-Aware i spyware doctor.;)
3 1 3
2009-11-23T20:51:58+01:00
Wirusy są bardzo groźne dla komputera.W niektórych przypadkach usuwają system lub blokują użytkownikowi sterowanie nad nim.Najgorsze są trojany śmieciarze,itp.Jeśli nie chcesz aby twój komputer był zawirusowany najlepiej kupuj oryginalne oprogramowanie typu np.nero,system operacyjny.No chyba że chcesz aby do drzwi twoich domu zapukała policja z kontrolą czy masz legalne oprogramowanie.Drugim sposobem którego używa chyba każdy który korzysta z PC jest antywirus.Jest to podstawa wszystkiego,bez niego komputer nie pochodzi zbyt długo.

Jeśli zdecydujesz się na zakup antywirusa zalecam G DATA AntiVirus lub kaspersky 2009.Są one najlepsze w rankingu Antywirusów 2009.
1 1 1