Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-11-23T20:10:52+01:00
Chciałabym opisać obraz Pitera Bruegla Pt. ?Myśliwi na śniegu? powstał on w XVI w. i przedstawia zwykły niczym nie wyróżniający się zimowy dzień w malowniczo położonej wiosce. Na pierwszym planie widzimy myśliwych idących na polowanie z gromadą psów. Natomiast na drugim planie widzimy pięknie rozciągające się małe miasteczko. Miejscowość ta znajduje się pomiędzy ogromnymi górami. Widać tam wiele domów i ludzi w oczy rzuca się zamarznięty staw. Autor tego obrazu doskonale uchwycił drobne szczegóły ubrań, wykonywanych czynności oraz narzędzi co dodało temu obrazowi uroku. Wspaniale dobrane barwy wyróżniają go spośród innych ponieważ nasycają go apatyczną atmosferą. Osoba oglądająca ten obraz może poczuć lekkie przygnębienie ponieważ jest on przedstawiony w bardzo zimnych barwach. Bardzo podoba mi się ten akt sztuki i myślę że autor bardzo profesjonalnie przedstawił charakter tego dzieła.
43 2 43
2009-11-23T20:13:56+01:00

Obraz pt. "Myśliwi na śniegu" namałował Pieter Bruegel. Przedstawia on trzech myśliwych z gromadą psów, wracających z polowania. Ubrani są w ciemne, ciepłe stroje. W dłoniach niosą dzidy i upolowaną zwierzynę. Mężczyźni są pochyleni, wyglądają na zmęczonych. Możemy również zauwazyć bardzo wysokie, pozbawione liści drzewa i ptaki, mogą to być kruki lub wrony. Na drugim planie dostrzegamy ludzi przygotowywujących jedzenie, a w głębi obrazu, pięknie rozciągające się małe miasteczko, które znajduje się pomiędzy wysokimi, stromymi górami. Domy o spadzistych dachach są przykryte warstwą śniegu. Widzimy także osoby, jeżdzące po zamarzniętym stawie. Kolorystyka jest stonowana, charakterystyczna dla pejzażu zimowego. Autor profesjonalnie przedstawił charakter tego dzieła, zadbał o zachowanie szczegołów i proporcji. Moim zdaniem obraz jest bardzo realistyczny, lecz nastrój szary i ponury. Osoba oglądająca ten obraz może poczuć lekkie przygnębienie, ponieważ te dzieło jest przedstawione w bardzo zimnych barwach
46 3 46
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-23T20:17:45+01:00
Obraz Pitera Bruegla pt"Myśliwi na śniegu" został namalowany na zamówienie kupca z Antwerpii w 1565 roku. Jeden z cyklu obrazów ukazujących pory roku. Pierwotnie obrazów było 12,ale do dziś zachowało się tylko 5 dzieł, które noszą tytuły: "Myśliwi na śniegu", "Posępny dzień" , "Powrót stada", "Żniwa","Sianokosy". Obraz olejny namalowany na desce o wymiarach 117x162cm. Dzieło jest nazywane również "Powrót z polowania",obecnie znajduje się w muzeum w Wiedniu.
Głównym elementem obrazu jest zimowy dzień w malowniczo położonej wiosce. Pierwszym elementem,który widnieje na obrazie to grupa myśliwych poruszająca się między drzewami,a za nimi idzie sfora psów powracająca z polowania.Myśliwi są ciepło ubrani w wyposażeni w narzędzia do polowania.Psy towarzyszące grupie ludzi są bardzo zmęczone po długich poszukiwaniach zwierzyny. Na drugim planie widać grupę ludzi przy ognisku. Można zauważyć krzewy i zabudowania na stawie. W głębi obrazu znajdują się grupa ludzi, którzy wykorzystują każdą chwilę na zabawę z dziećmi na zamarzniętym stawie. Śnieg nie przykrył tylko ziemi, ale także szczyty gór oraz dachy domów z których wychodzi biały dym. Po szarawym niebie latają ptaki, które poszukują schronienia przed mrozem oraz pokarmu, którego ciężko znaleźć by zaspokoić głód trapiący ich brzuchy. Kolory,które widnieją na obrazie są bardzo smutne i zimne. Na sztuce dominuje kolor szarawy i biały, ale nie tylko. Autor ożywił swoją sztukę dodając troszeczkę cieplejszych barw, które widnieją na domach i w ogniu, ubraniach oraz różne razy psów.
Autor tego obrazu bardzo dobrze przedstawił jego charakter.Sztuka może przedstawiać się za obraz ponury ale z drugiej strony tak właśnie jest gdy nadejdzie śnieżna pora roku.
101 4 101