Opowiedz w skrócie wydarzenia na podstawie przeczytanego fragmentu tekstu:.
Pojawiła się ich nauczycielka, pani Hooch. Miała krótkie, szare włosy i żółte oczy jastrzębia.
-Na co czekacie?-przywitała ich opryskliwie.-Niech każdy stanie przy miotle. No, dalej nie ociągać się![...]
-Wyciągnąć prawą rękę nad miotłą- zawołała pani Hooch-i powiedzcie ,,Do mnie!''
-DO MNIE!-wrzasnęli wszyscy.
Miotła Harry'ego natychmiast podskoczyła do jego ręki, ale był jednym z niewielu, którym to sie udało.[...]Pani Hooch pokazała im, jak dosiąść miotły, żeby z niej sie nie ześlizgnąć.[...].
ŁUP!!Rozległo się głuche, nieprzyjemnie łupnięcie i Neville leżał już w trawie jak worek kartofli. Jego miotła nadal wznosiła się w górę, potem skręciła leniwie ku Zakazanemu Lasowi i znikła im z oczu.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-23T20:50:25+01:00
Podany fragment tekstu opowiada o nauce korzystania z miotły jako środka transportu. Trening prowadzi nauczycielka - pani Hooch - opryskliwa kobieta o nieciekawej aparycji. Nauka latania obejmowała takie elementy, jak przywołanie miotły, wykształcenie umiejętności takiego wsiadania na nią, by nie spaść oraz pokazanie negatywnych konsekwencji nieumiejętnego posługiwania się miotłą, jaką jest utrata przedmiotu.
1 1 1
2009-11-23T21:08:39+01:00
Pani hooh była nauczycielką uczącą latania na miotle.
Kazała wszystkim stanąć przy swoich miotłach, krzycząc na nich. Kazała wyciągnąć prawą rękę i zawołać miotłę.
Harry był jedyną osobą która nauczyła się tej sztuki.Pani Hooh pokazała jak mają siadać na miotle żeby z niej nie spaść.Neville próbował przywołać miotłę lecz coś mu nie wyszło, przewrócił się i jego miotła uciekła do Zakazanego lasu.
2 5 2