Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-23T21:58:48+01:00
KRAJ

23 listopad
Marszałek: podstawą debaty powinien być projekt prezesów TK
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski uważa, że podstawą do prac nad zmianami w konstytucji powinien być projekt przygotowany pod patronatem trzech b. prezesów Trybunału Konstytucyjnego. Marszałek podkreślił, że w konstytucji powinien znaleźć się nowy rozdział - "Polska w Europie", związany z członkostwem w UE.
Rząd we wtorek m.in. o przeciwdziałaniu narkomanii

Rada Ministrów na wtorkowym posiedzeniu zajmie się założeniami do noweli ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Według informacji kancelarii premiera, zmiany w ustawie mają w efekcie zwiększyć wykrywalność przestępstw popełnianych w związku z wprowadzaniem do obrotu oraz produkcją substancji odurzających.

22 listopada
"W Polsce bezprawie mierzy się krzyżami"
"Krzyż jest sposobem oznaczenia terenu i niewerbalnego ostrzeżenia: to nasze. Wara. W patriotycznej polskiej pieśni »wolność krzyżami się mierzy«. W III RP krzyżami mierzy się bezprawie" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Joanna Senyszyn.

Wiadomo, kto został mistrzem polskiej ortografii
Jan Chwalewski z Pabianic jako jedyny bezbłędnie napisał tekst Ogólnopolskiego Dyktanda, zdobywając tytuł Mistrza Polskiej Ortografii i 30 tys. zł. Wicemistrzami zostali Aleksander Meresiński z Kielc i Michał Gniazdowski z Warszawy.

21 listopada
"Negatywni bohaterowie otworzą szampana"
Premier Donald Tusk powiedział, że jeśli prezydent podpisze ustawę hazardową przed skierowaniem jej do Trybunału Konstytucyjnego, to nie będzie miał żadnych zastrzeżeń do postępowania Lecha Kaczyńskiego. Podkreślił, że on sam nie ma wątpliwości, że ustawa jest konstytucyjna

Strażacy przeszukali gruzy w Bydgoszczy
Straż pożarna zakończyła po 21. przeszukiwanie gruzów domu mieszkalnego, który wyleciał rano w powietrze prawdopodobnie wskutek eksplozji gazu. W wypadku zginął lokator budynku, a dwie osoby zamieszkałe w sąsiedztwie zostały ranne.

20 listopada
"Najważniejsza profesjonalizacja i programy modernizacji"
Profesjonalizacja armii i nakreślenie kilkunastu programów modernizacyjnych do roku 2018 - to według ministra obrony Bogdana Klicha największe osiągnięcia MON w ciągu dwóch lat rządu PO-PSL.

"Za 20 lat polskie uczelnie będą w czołówce"
- Za 20 lat polskie uczelnie będą w europejskiej czołówce - powiedziała minister nauki Barbara Kudrycka, podsumowując dwulecie swojej pracy w rządzie Donalda Tuska

19 listopada
Sikorski: w Brukseli zabiegano o polski głos
Szef dyplomacji Radosław Sikorski - powiedział w czwartek wieczorem, jeszcze przed podaniem nieoficjalnej informacji, że premier Belgii Herman Van Rompuy został wybrany na przewodniczącego Rady Europejskiej - że jest to polityk życzliwy Polsce. - Pozostanie tylko gratulować i życzyć powodzenia - dodał.

Piąta ofiara z A/H1N1 - sprzeczne informacje ws. przyczyny śmierci
Zmarła piąta osoba u której stwierdzono obecność wirusa grypy A/H1N1. Chodzi o mężczyznę zmarłego 13 listopada 2009 w ciechanowskim szpitalu. Według informacji uzyskanych przez portal ciechanowonline.pl, bezpośrednią przyczyną śmierci był wirus A/H1N1, czego nie potwierdzono portalowi Onet.pl jednak oficjalnie.

18 listopada
"Dzień w dzień bito nas pasem po rękach"
- Wychowanie przez siostrę zakonną polegało na tym, że dzieci się biło. Dzień w dzień bito nas pasem po rękach. Czekaliśmy tylko na swoją kolej – mówi była wychowanka domu dziecka prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie. Do tego samego Zgromadzenia należy zakonnica, która znęcała się nad swoją upośledzoną podopieczną w Studzienicznej

Skradziono rządowe auto, to jedyny taki model
Złodzieje nie boją się władzy. Nieznani sprawcy ukradli służbowy samochód ministra środowiska prof. Macieja Nowickiego – ustalił portal tvp.info. Być może nie byłoby w tym nic spektakularnego, ale skradziony pojazd, to jedyny taki model w rządowej flocie - to samochód z napędem hybrydowym.

17 listopada
"Fakty" TVN: Polacy mistrzami symulacji
Jak zrobić sobie wolne, gdy nie ma szans na urlop? To proste - wystarczy chwila gry aktorskiej w gabinecie lekarskim i zwolnienie gotowe.

Prezydent w szpitalu - "świńska atakuje ptasią"
- Wirus świńskiej, albo ewentualnie zwykłej, grypy zaatakował ptasią - tak na wiadomość o spowodowanym przeziębieniem pobycie prezydenta Lecha Kaczyńskiego w szpitalu zareagował Janusz Palikot.

16 listopada Mężczyzna zmarł tuż obok szpitala
Kilkaset metrów od szpitala w Tarnobrzegu na ulicy znaleziono mężczyznę. Przypadkowe osoby podjęły reanimację i zadzwoniły na pogotowie z prośbą o jak najszybszy przyjazd karetki.

77-latek pobił żonę; potem popełnił samobójstwo
We wsi Nowy Widok koło Radomska w Łódzkiem doszło do olbrzymiej tragedii - podaje RMF FM.ŚWIAT

23 listopada 2009
Juszczenko: "nasz kraj uratują tylko patrioci"
Moim celem jest stworzenie prawdziwie niepodległego państwa ukraińskiego, integracja z Unią Europejską i udział w systemie bezpieczeństwa euroatlantyckiego - oświadczył prezydent Wiktor Juszczenko, przedstawiając w Kijowie swój program wyborczy jako kandydat w zaplanowanych na styczeń wyborach prezydenckich.

USA: wzrasta poparcie dla legalizacji marihuany
W USA wzrasta społeczne przyzwolenie dla legalizacji marihuany, co niektórzy eksperci wiążą z dojściem do głosu młodszego pokolenia i prezydenturą Baracka Obamy.

22 listopada
W Chile chorują przez szwedzkie odpady
Setki Chilijczyków cierpi z powodu toksycznych odpadów, jakie szwedzka firma sprzedała do Chile w latach 80. Bulwersującą historię ujawnił film dokumentalny wyemitowany w niedzielę wieczorem w szwedzkiej telewizji publicznej SVT

Pływający hotel zderzył się na Renie z pchaczem
Na ok. 1 milion euro wyceniono szkody, powstałe w wyniku zderzenia na Renie pływającego hotelu ze statkiem, pchającym barki - informuje agencja dpa. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

21 listopada
Wielka zmiana, kres ostrzału rakietowego Izraela
Hamas, kontrolujący Strefę Gazy, ogłosił, że osiągnął porozumienie z innymi działającymi tam ugrupowaniami w sprawie wstrzymania ataków rakietowych na miasta na południu Izraela. Przyznano, że chodzi o zapobieżenie izraelskim atakom odwetowym

Ryzykowne zadanie w kosmosie; "nie widziałem nic piękniejszego"
Kosmonauci z promu kosmicznego Atlantis po raz drugi w czasie swej misji wyszli w otwartą przestrzeń kosmiczną i zamontowali na stacji orbitalnej ISS parę nowych anten.

20 listopada
Aukcja kolekcji YSL przebiła oczekiwania
Drugą część słynnej kolekcji dzieł sztuki dyktatora mody Yves Saint Laurenta i biznesmena Pierre'a Berge sprzedano w Paryżu za 8,9 mln euro - poinformował w piątek dom aukcyjny Christie's. Kwota ta przewyższa trzykrotnie przedaukcyjne przewidywania organizatorów.

Niebezpieczny morderca w rękach policji
Francuska policja schwytała w piątek w regionie paryskim po długich poszukiwaniach 45-letniego Jean-Pierre'a Treibera, uciekiniera podejrzanego o podwójne morderstwo - poinformowało francuskie MSW. Mężczyzna zbiegł 2,5 miesiąca temu z aresztu śledczego w Auxerre w środkowej Francji

19 listopada
Europejskie komentarze po wyborze "prezydenta" UE i szefowej MSZ
Przywódcy 27 krajów wybrali na szczycie w Brukseli belgijskiego chadeckiego premiera Hermana Van Rompuya na pierwszego stałego przewodniczącego Rady Europejskiej, a brytyjską baronessę Catherine Ashton z Partii Pracy na szefową unijnej dyplomacji. Oto komentarze liderów europejskich państw.

Rosja walczy plagą narodową, wódka zdrożeje
Rosyjska komisja rządowa zaaprobowała plany wprowadzenia od 1 stycznia 2010 roku minimalnych cen na wódkę w ramach walki z alkoholizmem, który - według prezydenta Dmitrija Miedwiediewa - stał się w Rosji plagą narodową.

18 listopada
Dalajlama o "niszczących skutkach propagandy" w Chinach
Dalajlama zdementował w środę w Rzymie rozpowszechniane w Chinach pogłoski o jego ciężkiej chorobie i rychłej śmierci. Tybetański przywódca uczestniczył we włoskiej Izbie Deputowanych w 5. kongresie parlamentarzystów na rzecz Tybetu.

"Polacy i Niemcy powinni razem obchodzić jubileusz 1989 roku"
Wydarzenia 1989 r. pokazały, jak bardzo przeplatają się interesy narodów polskiego i niemieckiego - mówił w środę w Poczdamie pełnomocnik polskiego premiera ds. dialogu międzynarodowego Władysław Bartoszewski.

17 listopada
Obama w Chinach; "współpraca ważniejsza od demokracji"
Prawa człowieka zeszły na daleki plan w czasie wizyty w Chinach prezydenta Baracka Obamy, który za cenę wyciszenia tej kwestii usiłował wciągnąć chińskich przywódców do współpracy w rozwiązaniu kluczowych problemów świata - podkreślają komentatorzy w USA.

90-letni nazista stanie przed niemieckim sądem
Niemiecka prokuratura postawiła zarzut morderstwa 58 Żydów 90-letniemu byłemu członkowi SS - informuje BBC.

16 listopada
Lufthansa chce naśladować tanie linie
Niemiecka Lufthansa, zainspirowana popularnością i niezłymi wynikami tanich linii lotniczych, zamierza "w niektórych dziedzinach" przejąć ich "modele biznesowe".

Izrael: żołnierze odmówili burzenia domów
Dwóch żołnierzy izraelskich zostało skazanych przez sąd wojskowy za odmowę udziału w burzeniu kilku domów wzniesionych nielegalnie przez osadników żydowskich na okupowanym przez Izrael Zachodnim Brzegu Jordanu