Odpowiedzi

2009-11-23T22:22:46+01:00
Jestem zdania , że z cierpieniem trudno się pogodzić.Za chwilę przedstawię argumenty potwierdzające moją tezę.
Pierwszym argumentem , jest to , że dotkliwym cierpieniem jest strata bliskiej nam osoby.Możemy to zauważać w trenach Jana Kochanowskiego.Autor nie może pogodzić się z utratą Urszulki, bardzo za nią tęskni co jest spowodowane tym , że bezgranicznie kochał córkę.W trenach możemy odczuć jego ból.
Kolejnym argumentem , może być utwór Antoine de Sainte Exuperego "Mały Książe". Tam centralnie nie ma ukazanego cierpienia, lecz to nie znaczy , że główny bohater nie odczuwa tego uczucia. Mały Książe, cierpi z powodu zachowania się Róży w stosunku do niego.Zrozumiał , ze bardzo ją kocha.Najlepiej ukazuje to następujący cytat:"Dobrze widzi się sercem , najważniejsze jest niewidoczne dla oczu".Po czasie zrozumiał , jak wielkim uczuciem darzy Różę.
Kolejnym argumentem są bohaterowie "Kamieni na szaniec"A.Kamińskiego, tam widać jak trudno pogodzić się przyjaciołom po śmierci Alka , czy też Rudego. Bohaterowie, bardzo dużo wycierpieli , ale ich cierpienie czy też śmierć nie poszła na marne.Oni byli młodzieńcami, którzy potrafili pięknie żyć i umierać.
Mama nadzieję, że zgromadzone przeze mnie argumenty potwierdziły moją tezę,iż z cierpieniem trudno się pogodzić.