Aby zwiększyć wpływy do budżetu rada gminy postanawia podpisać umowę z zagraniczną firmą na składowanie szkodliwych odpadów na obszarze pomiędzy lasem, a jedynym czystym jeziorem.
-Napisz petycję u uświadom radzie, że to szkodliwe i zamiast tego coś im zaproponuj!

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-24T09:39:25+01:00
Drodzy radni

Zwracamy się do Was z apelem byście rozważyli wszystkie za i przeciw,w związku z otrzymaną propozycją składowania szkodliwych odpadów na obszarze pomiędzy lasem, a jedynym czystym jeziorem.
Zarówno las jak i jezioro będą chłonęły wszelkie nieczystości i opary z tych odpadów,a ich ekosystem bardzo szybko ulegnie zachwianiu ich równowagi, a w dalszej przyszłości zniszczeniu.
Mając na uwadze dobro wszystkich pragniemy zaapelowac byście nie niszczyli tego co jest najpiękniejsze.
Wtym miejscu mozna natomiast wybudowac niewielki ośrodek wypoczynkowy,który przy odpowiedniej formie reklamy,która dotrze do zainteresowanych tą formą wypoczynku na łonie natury,przyniesie Wam dużo większe zyski,a dzięki temu zyskacie również uznanie wśród mieszkańców.

Z poważaniem mieszkańcy
  • Użytkownik Zadane
2009-11-24T11:13:53+01:00
Szanowna Rado Gminy

Ochrona prawna gatunków drzew w lesie oraz jedynym czystym jeziorem,powinno byc tworzenie nowych rezerwatów oraz stanowisk chronionych a nie ich zanieczyszcanie.Itak juz są liczne przykłady,zaniechania jakichkolwiek zabiegów w środowisku co powoduje stopniowe wyginięcia roślinności i gatunki zwierzat ,a ścieki ze składowiska mogą zatruć wode.My mieszkańcy wielką troską będziemy dokładać wszelkich starań, by eliminować nawet najmniejsze zagrożenia dla środowiska.
Zamiast wysypiska można otworzyc ośrodek rekreacyjno wypoczynkowy, ktury zapewni Państwu fyndusze.Będzie to dobra lokalizacja tego ośrodka ,przeciesz w obszarze pomiędzy lasem, a czystym jeziorem jest tyle miejsca że smiało taka inwestycja przyniosła by korzyści a nie straty.Jestem przekonana, że Rada Gminy skorzysta z naszej oferty i że z uwagą wysłucha głosu mieszkańców, udowadniając tym samym, że budowanie społeczeństwa i ekonomii opartych na wiedzy nie jest dla Niego pustym hasłem.Niżej podpisani uważają za skandaliczne umieszczenie na składowanie szkodliwych odpadów na obszarze pomiędzy lasem, a jedynym czystym jezioremtej jest nie moralne i nie ma nic wspólnego z cywilizacją.
Z powazaniem mieszkancy