Odpowiedzi

2009-11-24T11:16:53+01:00
Ponieważ w jego wnętrzu nieprzerwanie przebiega synteza termojądrowa (łączenie lżejszych pierwiastków w cięższe) z wydzieleniem ogromnej ilości energii, która po wydostaniu się na zewnątrz Słońca jest rozsyłana za pomocą fal elektromagnetycznych w każdym kierunku (w tym również na Ziemię)
  • Użytkownik Zadane
2009-11-24T11:24:12+01:00
Słóńce w którym wodór przemienia się w hel,przy tej przemianie pierwiastków uwalniają się dużą ilości energii. Energia słoneczna, która dociera do Ziemi w olbrzymiej ilości w postaci tzw. czystej energii należy do niewyczerpywalnych źródeł energii.Energia promieniowania słonecznego jest podstawowym źródłem energii na Ziemi,w którym zachodzi reakcja termojądrowa i jest źródłem wypromieniowania energii promienistej.Istnieją też inne źródła energii niezależne od światła słonecznego, takie jak ciepło wulkaniczne, przypływy i odpływy powodowane przez Księżyc oraz energia jądrowa.
2009-11-24T11:27:32+01:00
We wszystkich procesach fizycznych,chemicznych i biologicznych ,zachodzących na powierzchni naszej planety ,podstawowym a zarazem najważniejszym źródłem energii jest Słońce.
Ta obracająca się kula rozgrzanego gazu produkuje pierwotną dla Ziemii energię ,której widmo zawiera m.in.promieniowanie ultrafioletowe widzialne,czy też podczerwone.Dzięki selektywnej absorbcji promieniowania słonecznego przez atmosferę ziemską zmianie ulega zarówno ilość docierającej do powierzchni ziemi energii,jak i jej widmo.Powstająca w wyniku konwersji wodoru w hel energia energia słoneczna dociera do górnej powierzchni atmosfery jako tzw. stała słoneczna w ilości 1,367kW/m kwadratowy.
1 1 1