Napisz REPORTAŻ ze spotkania z policjantkom.

Dzisiaj mieliśmy spotkanie z policjantkom. Pani pokazywała gadżety policyjne, opowiadała, co musi robić policjant, jakich najczęściej wykroczeń i przestępstw dopuszcza się młodzież.

bardzo proszę o pomoc. :)
NIE z INTERNETU. Mogą być tylko pojedyńcze zdania lub urywki.

duużo punktów. :)

2

Odpowiedzi

2009-11-24T15:37:45+01:00
W naszej szkole mieliśmy spotkanie z policjantką.
opowiadała nam ona o całej swojej pracy, co należy do zadań policji, z czym mają w pracy do czynienia.
Tłumaczyła jak należy się zachowywać aby nie popaść w konflikt z prawem,czego unikać, oraz z jakimi problemami można się zwracać do policji. Opowiadała jakie przestępstwa są najczęściej popełniane przez młodzież i jak ich uniknąć.Uczyła nas jak zachowywać się na drodze i poza nią.Pokazywała gadżety policyjne i tłumaczyła, jakie są zastosowania w praktyce.Z tego spotkania można wynieść wiele dobrego na tematy związane z tym aby uniknąć kontaktu z policją.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-24T16:02:34+01:00
Dnia 22 listopada 2009 roku w (tu podaj nazwe swojej szkoły) na pierwszej lekcji odbyło sie spotkanie (tu wstaw swoja klase) z panią policjant z okolicznego komisariatu.Na początku zaprezentowała nam ona sprzęt policyjny w który wchodziły: kajdanki , gumowa pałka , tarcza , gaz łzawiący i inne. Opisała każdy z przedmiotów i powiedziała do czego służy.Największą popularnością cieszył sie proszek pozwalający zobaczyc odciski palców na różnych powierzchniach.Następnie opowiedziała nam o swojej pracy , na czym polega i jak wygląda oraz kilka ciekawych przypadków z patroli. Po ciekawych opowieściach przyszła kolej na zwrócenie nam uwagi na nas samych - na młodzież. Zaczęła opowiadac jakich wykroczen najczęściej dopuszczają sie młodzi ludzie oraz jakie przestępstwa popełniają zarówno świadomie jak i nieświadomie. Całośc zakończyła sie gromkimi brawami. Wszyscy byli zadowoleni z przeprowadzonego spotkania i poznania pracy policjanta. Miejmy nadzieje że szkoła zaprosi również osoby reprezentujące inne zawody aby opowiedziały nam o swojej pracy.