Odpowiedzi

2009-11-24T15:09:40+01:00
Człowiek- istota żyjąca na tym świecie setki tysiące lat. Można go porównać do zwierząt jak to robią ludzie w życiu codziennym, np.
Głupi jak osioł lub
Pracowity jak mrówka.
Ludzie z terażniejszego świata porównują również ludzi do innych ludzi, żeby np. podkreślić ich mocne cechy lub te słabsze.
Ludzi porównuje się również do różnego rodzaju maszyn typu... roboty ( chodzi o to że wykorzystują ludzi). ;)
5 2 5
2009-11-24T15:21:46+01:00
Czlowieka mozna porownac do wielu osob czy zwierzat zalezy jaki jest, mozna powiedziec ze czlowiek jest pracowity jak mrowka. Ale jesli osoba jest bardzo uparta nie chce nikomu ustapic i zawsze bedzie trzymac sie swojego slowa powiemy ze jest uparta jak osioł. Gdy czlowiek jest bardzo inteligetny, np. uczen ma same dobre oceny a na koniec roku ma czerwony pasek powiemy ze jest madry jak sowa, tak jak w powiedzeniu "Sowa mądra głowa". Czlowieka mozna porownac z inna osoba z innego otoczenia. Gdy osoba jest bardzo silna np. po przeniesieniu jakis ciezkich rzeczy nie zmeczyla sie mozemy powiedziec ze jest silna jak silacz. Natomiast jak osoba jest ciagle bardzo wesola, ma poczusie humoru i zadko spodkac ja smutna mozna powiedziec ze jest pormienna jak slonce. Czasem czlowiek zna duzo odpowiedzi na zadane mu pytania wtedy taka osobe nazwiemy " encyklopedia" bo wszystko wie bez pomocy innych. Lecz nie powinno sie porownywac ludzi do zwierzat, przedmiotow czy rowiesnikow, znajomych. Poniewaz kazdy czlowiek jest inny i nic tego nie zmieni.

No to chyba wystarczy mam nadzieje ze o to chodzilo :)
8 4 8