Odpowiedzi

2011-07-21T21:19:46+02:00

Zasada konkurencji polega na tym, że sprzedawcy oferują te same usługi i dokładają starań, aby klient wybrał właśnie ich. To prowadzi do obniżki cen za produkt i usługę, ale również wzrostu jakości. Dzięki temu klient ma dużą możliwosć wyboru i może wybierać spośród rzeczy lepszych.

2011-07-21T21:52:19+02:00

KOnkurencja w życiu gospodarczym , to nic innego jak rywalizacja, którą prowadzą między sobą różnego typu przedsiębiorstwa, o konsumenta(klienta, np. sklepy młodzieżowe walcża o jak największą liczbę ludzi młodych, którzy mogliby u nich kupowac, a np. stacje telewizyjne o widzów itp.) i jego pieniądze. Z konkurencja w gospodarce spotykasz się wszędzie począwszy od małych, po duże przedsiebiorstwa.

 

Konkurencja może byc cenowa i pozacenowa.

a)cenowa, w której podmiotem jest cena, np. przedsiębiorstawa chcąc walczyc o konsumenta np. obniżają cene towarów, usług, wprowadzają jakieś obniżki np.sezonowe, na święta, promocje.

b)pozacenowa, w której wykorzystuje się jakośc produktów, usług, reklamę(np. w prasie, radiu, telewizji, internecie, broszurach, ogłoszeniach itp.) , promocję( np. przez: oferowanie np. drugiej usługi gratis, drugi produkt w prezencie, możliwośc przetestowania itp.