Odpowiedzi

2009-11-24T15:11:20+01:00
Każdy z nas marzył kiedyś o szkole, w której będzie panowała sprawiedliwa i niepodzielna demokracja. W szkole tej każdy uczeń przynajmniej raz zasiadałby we władzach szkoły. Każdy z uczniów dostawałby sprawiedliwe oceny gdyż nie byłoby ściągania ani podpowiadania. Nauczyciele natomiast traktowali by w takiej szkole każdego ucznia równo bez jakiegokolwiek faworyzowania. Ważniejsze decyzje w szkole podejmowaliby wszyscy uczniowie w referendum. Uczniowie w takiej szkole byliby dla siebie życzliwi i sympatyczni, gdyż każdy miałby równe prawa i obowiązki. Między uczniami nie byłoby rywalizacji w tej szkole o miejsca w samorządzie szkolnym. Prawo w tej szkole nakładałoby prawa i obowiązki dla wszystkich równe i zgodne z ich możliwościami. Uczniowie w szkole demokratycznej mieliby z reguły same bardzo dobre i wzorowe oceny z zachowania. Szkoła taka byłaby jedna z najlepszych i najsprawiedliwszych szkół na świecie. Niestety Szkoła demokratyczna chyba nigdy nie powstanie, a więc nadal będzie prawo silniejszego, który będzie "panował" w tej szkole między uczniami. Miejmy jednak nadzieję, że nasze dzieci kiedyś zaznają choć odrobiny demokracji i sprawiedliwości w szkole, której nam tak zabrakło.
1 5 1
2009-11-24T15:14:27+01:00
Szkoła moich marzeń to taka, w której nie będzie przemocy, dręczenia młodszych, słabszych, wyłudzania pieniędzy. Nauczyciele będą bardziej wyrozumiali. Za książki nie będzie trzeba płacić ponieważ będą dostępne w bibliotece (oprócz ćwiczeniówek). Lekcje będą trwały normalnie 45minut, ponieważ nauka jest w życiu bardzo potrzebna. Będzie wiele przedstawień, zajęć pozalekcyjnych. W wyborach do Samorządu Szkolnego będą mogły startować tylko osoby z najstarszych klas, ponieważ one wiedzą o szkole znacznie więcej niż osoby z młodszych klas.
Ale głosować będą mogli wszyscy.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-24T15:22:51+01:00
Wizja mojej szkoły marzeń.
Na pewno będzie ona przyjazna dla uczniów.
Każdy z uczniów dostawałby sprawiedliwe oceny gdyż nie byłoby ściągania ani podpowiadania. Nauczyciele natomiast traktowali by w takiej szkole każdego ucznia równo z innymi. Ważniejsze decyzje w szkole podejmowaliby wszyscy uczniowie razem. Uczniowie w takiej szkole byliby dla siebie życzliwi i sympatyczni, gdyż każdy miałby równe prawa i obowiązki. Każdy chętnie by do niej uczęszczał.Lekcje z pewnością były by krótsze i ciekawsze.W tej szkole wprowadzone by były różnego rodzaju sposoby nauczania tak aby każdy uczeń był zainteresowany.Szkoły w przyszłości na pewno się znacznie zmienią, na lepsze.Szkoła taka byłaby jedna z najlepszych i najsprawiedliwszych szkół na świecie. Niestety Szkoła demokratyczna chyba nigdy nie powstanie, a więc nadal będzie prawo silniejszego, który będzie "panował" w tej szkole między uczniami. Miejmy jednak nadzieję, że nasze dzieci kiedyś zaznają choć odrobiny demokracji i sprawiedliwości w szkole, której nam tak zabrakło.Myślę że marzenia mogą się spełniać i może kiedyś w odległej przyszłości takie czasy nastaną.
:D
1 5 1