Prosze o pilna odpowiedz zadzanie brzmi tak :
Wybierz 3 przegladarki internetowe i opisz je. Wskarz jedna z tych 3 i napisz dlaczego jest najlepsza z nich wszystkich. PROSZE O POMOC BARDSZO PILNE. I prosze opisac wszystkie 3 przeladarki internetowe a potem ktora » Zobacz «
z nich jest najlepsza Odpowiedz ma zajmowac strone. Z gory dziekuje musze dostac 5 bo inaczej sie nie poprawie

2

Odpowiedzi

2009-05-19T21:34:29+02:00
Explorer, Mozilla firefox, Opera

Mozilla Firefoz jest najlepsza ponieważ rzadko się zacina, Firefox jest przede wszystkim prostota w obsłudze, blokowanie wyskakujących okien, przeglądanie w kartach czy zintegrowany menadżer pobierania plików. Jego wielką zaletą jest możliwość dopasowania funkcjonalności do własnych potrzeb. Wszystko jest możliwe np. wykonywanie popularnych komend (wstecz, odśwież itp.) za pomocą gestów myszy, integrację z akceleratorami pobierania plików, przyspieszanie otwierania stron WWW, powiadamianie o nowych wiadomościach pocztowych, sprawdzanie pisowni , nie zabiera dużo pamięci, jest darmowa do ściągnięcia,konfigurowalne ustawienia prywatności, ścisła kontrola uprawnień w obiektowym modelu dokumentu, ograniczenia dla języków, nie obsługuje kontrowersyjnej technologii ActiveX oraz nie opiera się w równie dużym stopniu na podziale witryn na strefy bezpieczeństwa.
2009-05-19T21:54:49+02:00
Internet Explorer 8 - Przeglądarka internetowa firmy Microsoft wydana 19. marca 2009 roku. Jest najnowszą wersją przeglądarki z rodziny Internet Explorer. Testy wersji beta rozpoczęły się w marcu zeszłego roku. Przez cały rok informatycy firmy Microsoft bardzo rozbudowali swój nowy produkt, stopniowo dodając mu nowsze funkcje. Wersja finalna nie jest jednak doskonała, ponieważ odstaje pod względem szybkości i jakości od swoich konkurentów opisanych w dalszej części. Dużymi udogodnieniami są na pewno dodanie trybu prywatnego i możliwość odtworzenia utraconej sesji. Dużym minusem jest współpraca z najnowszymi systemami Windows i brak możliwości upgradu starszego Internet Explorera na starszych systemach (Windows 2000, Windows Me, Windows 98, Windows 95)

Mozilla Firefox 3 - Przeglądarka internetowa Mozilla Foundation. Najpopularniejsza przeglądarka w Polsce i druga na całym świecie (ustępuje tylko IE). Wersja 3 została wydana w czerwcu 2008 roku. Firefox oferuje sprawnego menedżera pobierania plików oraz ogromną bazę dodatków np. blokujących wyskakujące okienka. Według niektórych najszybsza przeglądarka na świecie. Firefox jest oparty na silniku Gecko, dzięki temu wykorzystuje małą ilość pamięci systemowej. W porównaniu z wersją 2, Firefox 3 jest prostszy i szybszy w obsłudze.

Google Chrome - Przeglądarka napisana przez największą wyszukiwarkę świata - Google. Na etapie beta-testów osiągała lepsze wyniki wydajnościowe niż czołowe przeglądarki (Firefox 3, IE8, Opera), co spowodowało, że sama wersja beta w ciągu tygodnia od premiery uzyskała blisko 1,5% światowego rynku przeglądarek. Przeglądarka jest przeznaczona na system Windows XP i Vista, co powoduje krytykę użytkowników Mac OS i Linux (trwają pracę nad wersjami dla tych systemów). Brak dodatków i odchudzone jądro programu, powodują szybką i sprawną pracę. Chrome budzi pozytywne odczucia. Według rankingu z marca tego roku, 4% użytkowników internetu na świecie korzysta z przeglądarki koncernu Google. To na prawdę dobry wynik jak na tak krótki pobyt w internecie.

Porównując podane 3 przeglądarki, w porównaniu szybkości, zdecydowanie odpada Internet Explorer, mimo że Microsoft prowadzi aktywny marketing przekonujący, że IE8 jest najlepszą przeglądarką... Firefox i Chrome pracują bardzo sprawnie. Na ten moment, w testach standardów internetowych, obie te przeglądarki zaliczają je na podobnym poziomie co owocuje ich powodzeniem i zaufaniem użytkowników. Jeśli jednak miałbym wybrać, którąś z nich, wybrałbym Firefoxa. Nie tylko, ze względu na duży udział w rynku, ale również dlatego, że cenie sobie prywatność, a Google przechowuje historie przeglądania użytkowników na swoich serwerach przez 12 godzin...