Witam

Proszę napiszcie mi recenzję filmu pt. "stary człowiek i morze" w którym santiago tego rybaka- gra Antony Quinn ale ma być to recenzja filmu nie książki i nie może być z neta bo nauczycielka się skapnie.

Z góry dziękuje thx.

Pozdrawiam

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-24T18:36:45+01:00
Film „ Stary człowiek i morze" reżyserii Juda Taylora, został wyprodukowany w 1990r na podstawie opowieści Ernesta Hamingwaya. W głównego bohatera w filmie, czyli rybaka o imieniu Santiago wcielił się znakomity, amerykański aktor Anthony Quinn, dzięki czemu film zyskał słąwę.
Film nie odzwierciedla dokładnie treści książki, w filmie zostały dodane postacie na przykład: córka Santiaga- Angela, oraz żona pisarza, który razem z nią przyjechał wakacje i prowadził obserwacje dzięki którym powstała owa historia. Reżyser przypuszczalnie wprowadził postać samego Ernesta Hamingwaya, autora tej książki, za to o córce Santiaga niewiele możemy powiedzieć jest to dość tajemnicza postać. Tylko tyle, że mieszka na Hawanie razem z rodziną, i cały czas namawia ojca żeby się do niej przeprowadził. Uważa go za nieudacznika i bezwartościowego człowieka, ale Santiago jest uparty i postanawia się nie wyprowadzać ze swojego domku na plaży.
W filmie bardzo pięknie jest pokazana przyjaźń Santiago i młodego chłopaka Manola, który pomaga mu w codziennych zajęciach i przynosi w tajemnicy jedzenie od Lopeza barmana pracującego w restauracji na plaży. Rolę chłopaka zagrał Alexis Gruz.
Uważam, że film bardzo dobrze oddaje treść ksiązki, a jego ekranizacja jak na tamte czasy jest całkiem niezła. Ważną rolę odgrywa tutaj sceneria i w filmie jest idealnie dobrana do zdarzeń. Ogólnie film mi się podobał, choć uważam, że za dużo było w nim scen w, których starzec walczy z morzem..