Wyjasnij, w jakim celu zbudowano most Kierbedzia oraz most Golden Gate. dlaczego budowanie mostow pozwala zwiekszyc mozliwosci czlowieka?

to nie zad z fizyki tylko techniki ;p;p nigdzie tu nie widze przedmiotu TECHNIKA;/
20pkt+najlepszego daje:D:D

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-25T13:01:02+01:00
Most Kierbedzia - pierwszy warszawski stalowy most na Wiśle. Zbudowano go w latach 1859-64. Most miał sześć przęseł i długość ok. 500 m. W pierwszych planach miał być mostem kolejowym łączącym dworzec Petersburski (obecnie Wileński) z dworcem Wiedeńskim (okolice dzisiejszego dworca Centralnego). Zaniechano jednak prowadzenia kolei przez centrum Warszawy i most ten ukończono wyłącznie jako drogowy (z torami dla tramwajów konnych). Most kolejowy zbudowano kilka lat później, na północ od mostu Kierbedzia, przy warszawskiej Cytadeli.

Golden Gate jest bardzo ważnym węzłem komunikacyjnym. Będąc także jednym z głównych celów wycieczek turystycznych jest uczęszczany rocznie przez miliony użytkowników. Miesięcznie przejeżdża po nim około 3,4 miliona samochodów i liczba ta ciągle wzrasta. Szacuje się, że od momentu otwarcia mostu przejechało po nim około 1,6 miliardów pojazdów, a ponieważ jest on od tego momentu płatny, zarobił już na swoją konserwację około miliard dolarów.
Zagrożenie trzęsieniem ziemi sprawia, że most musi zostać jak najszybciej wzmocniony. Prace przygotowujące go na przetrwanie kataklizmu o wielkości do 8,3 stopnia w skali Richtera oszacowano na 217,4 miliona dolarów. Jeśli jednak nie nastąpi inna nieprzewidziana katastrofa, okres eksploatacji przewidziano na 200 lat.
Mosty znacznie skracają drogę i czas podróży, najlepszym przykładem są wymienione wyżej 2 mosty. Mosty znacznie ułatwiają komunikację.