Uzupełnij tekst podanymi wyrazami tak aby powsta prawidlowy opis form muzycznych dominujacych w epoce barokowej
Trezech,ucieczka,wokalni-instrumentalna,wieloglosowa,muzyka,spiewem,przez wszystkie glosy,jeden instrument,instrumentalna,szybkiej-wolnej-szybkiej,dekoracji,charakterystycznych kostiumow,ruchu scenicznego,orkiestry,kilka:
1.FUGA z łac____________to forma_________w ktorej temat przechodzi____________,sprawiajac wrazenie scigania sie____________.
2.CONTERTO GROSSO-forma____________,w ktorej partie solowe grane przez_________instrumentow z towarzyszeniem orkiestry.
3.OPERA-widowisko sceniczne,ktorego akcji towarzyszy____________
i artysci przekazuja_________literacka tresc dziela.
4.KONCERT SOLOWY-
to forma instrumentalna,w ktorej partie solowe gra________ z towarzyszeniem________.Składa sie z ___ czesci:__________________.
5.ORATORIUM-jest to forma ___________głównie o tematyce religijnej,biblijnej,mitologicznej,wykonywana w kosciele na scenie bez______________________________.
PILNE!!!!!!Plis

1

Odpowiedzi

2009-11-24T20:29:04+01:00
1. FUGA z łac. ucieczka to forma wielogłosowa w której temat przechodzi przez wszystkie głosy, sprawiając wrażenie ścigania się głosów.
2. CONCERTO GROSSO forma instrumentalna, w której partie solowe grane przez kilka instrumentów z towarzyszeniem orkiestry.
3. OPERA widowisko sceniczne którego akcji towarzyszy muzyka i artyści przekazują śpiewem literacką treść dzieła.
4. KONCERT SOLOWY to forma instrumentalna, w której partie solowe gra jeden instrument z towarzyszeniem orkiestry. Składa się z trzech części: szybkiej-wolnej-szybkiej.
5. ORATORIUM jest to forma wokalno-instrumentalna głównie o tematyce religijnej, biblijnej, mitologicznej, wykonywana w kościele na scenie bez ruchu scenicznego.
4 4 4