Odpowiedzi

2009-11-24T19:54:23+01:00
Sądzę, ze do szkoły warto chodzić ponieważ wtedy człowiek więcej się dowiaduje, jest mądrzejszy, łatwiej jest mu znaleźć pracę. Gdyby ludzie się nie uczyli technologia, gospodarka, nauka nie rozwijałaby się. Dlatego też warto się uczyć.
Myślę, że pomogłam :)
2009-11-24T19:54:32+01:00
Uważam, że szkoła jest potrzebna i powinniśmy do niej chodzić. Szkoła jest rzeczą przydatna, która uczy nas i pełni rolę drugiego domu rodzinnego a bynajmniej powinna.
Moje zdanie na temat szkoły uzasadniam takimi argumentami jak:
po pierwsze w szkole spędza się miło czas, spotyka grono swoich znajomych, przezywa swoje pierwsze miłości i ma miejsce pierwsze zainteresowanie płcią przeciwna tzw. zauroczenie. Po drugie uczymy się wielu nowych rzeczy, przydatnych w życiu dorosłym jak i w życiu naszym teraźniejszym, nabywamy pewne umiejętności, rozwijamy nasze zainteresowania i kształcimy nasze talenty. Po trzecie, co mielibyśmy robić w domu? Oczywiście najpierw było by cudownie, życie bez szkoły, stresów, nauki, ale na dłuższa metę czy to jest takie wspaniałe? Raczej nie, później zaczyna nam się nudzić, nie ma co robić a co dopiero jak byśmy całe życie mieli przesiedzieć w domu? Bo skoro nie chodzilibyśmy do szkoły to do pracy tym bardziej, a co się z tym wiąże zero kina, teatru, imprez, nie mieli byśmy, z czego za nie zapłacić a rodzice nie finansowaliby nas ciągle. Ponadto szkoła nie jest taka zła, na jaką wygląda i da się ją lubić, nauczycieli da się też jakoś przeżyć pod warunkiem, że my dajemy im.
Podsumowując te wszystkie argumenty, chociaż można by ich szukać i wymieniać mnóstwo, jestem pewna swojego zdania. Szkoła była potrzebna, jest potrzebna i będzie potrzebna i trzeba do niej chodzić gdyż zapewnia nam późniejszy byt, życie na poziomie i pełno nie zapomnianych chwil.