Odpowiedzi

2009-11-24T20:00:33+01:00
RYCERZEM MOŻNA NAZWAĆ KOGOŚ KTO BEZWARUNKOWO POMAGA SŁABSZYM PO PRZEZ:
USTĄPIENIE MIEJSCA STARUSZCE W AUTOBUSIE
POMOC KOLEDZE KIEDY INNI GO BIJĄ LUB PONIŻAJĄ
ZGŁASZANIE WSZYSTKICH AKTÓW PRZEMOCY
ZAPOBIEGAĆ ZNĘCANIU SIĘ FIZYCZNIE CZY PSYCHICZNI
NIE DOPUSZCZAĆ DO SYTUACJI MALTRETOWANIA ZWIERZĄT
ZGŁASZAĆ WSZYSTKIE BÓJKI CZY INNE NIEBEZPIECZNE SYTUACDZIŚ RYCERZEM MOŻE BYĆ KAŻDY WYSTARCZY ODROBINA SILNEJ WOLI I MOTYWACJI. KAŻDY MOŻE BYĆ ALTRUISTĄ NIE MUSIMY BYĆ SUPER BOHATERAMI JAK Z KTESKÓWKI CZASEM WYSTARCZY CHOĆBY SYGNAŁ DLA TELEFONU ZAUFANIA LUB POINFORMOWANIE WŁAEDZ SZKOŁY ABY BYĆ MOŻE URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE
3 3 3
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-24T20:06:46+01:00
Przykładem współczesnego rycerza z pewnością jest postać, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci. To osoba dążąca do prawdy i sprawiedliwości, bez względu na to, gdzie działa się krzywda drugiemu człowiekowi. Jan Paweł II na pewno zasługuje na to miano. Oddał Bogu wszystko, co posiadał. Nie bał się sprzeciwiać okrucieństwu i bezwzględności, nawet władców największych komunistycznych krajów. Jego orężem nie był po prawdzie miecz, ale słowa; to nimi jednoczył ludzi z całego świata i łamał twarde serca bezlitosnych przywódców państw. Odwiedzał najbiedniejsze kraje świata, nie uciekał od kontaktów z chorymi i niepełnosprawnymi. Sadzę, że jego służba kapłańska nie wpływa na fakt rycerskości. Jan Pawe II z pewnością był wspaniałym współczesnym rycerzem. Swoją rycerską postawę prezentował szerząc wiarę chrześcijańską na całym świecie.
Dobitnym przykładem rycerza może być także Jerzy Owsiak , który od kilkunastu lat bezinteresownie pomaga setkom tysięcy słabych istot, werbując do tego celu tysiące osób gotowych wesprzeć jego działanie.Człowiek ten jest niewiarygodny i całkowicie bezinteresowny. Powinien być autorytetem dla wielu ludzi.
Kolejną postacią, która zasługuje na miano współczesnego rycerza jest ks. Jerzy Popiełuszko. „Prawda kosztuje dużo, lecz wyzwala.”- te słowa doskonale oddają sens życia księdza. Tak więc, zanim przyszło mu oddać życie za prawdę, zdążył ją przekazać wielu ludziom. Bóg był dla niego najważniejszy. Pomagał on także, bezinteresowanie wielu potrzebującym. Wykazał się wewnętrznym uporem i odwagą godną miana rycerza.

Kodeks rycerski:
Prawdziwy rycerz:
1)Walczy tylko w obronie ojczyzny, króla, słabszych, damy swego serca.
2)Nie podejmuje walki niehonorowej.
3)Zawsze pomaga potrzebującym.
4)Zawsze udziela pomocy kobietom; rzucając wszystkie inne zajęcia.
5)Nigdy (nawet pod groźbą śmierci) nie pozwli skrzywdzić słabszych.
3 2 3