Odpowiedzi

2009-11-24T20:11:44+01:00
Przepraszam, czy mógłbym zadać krótkie pytanie?
- Tak, jasne.
- Czy wierzysz w miłość?
- Hmmm, no tak skonstruowane pytanie pozostawia mi duże pole manewru, więc odpowiem: "Tak, kocham swoich rodziców bardzo mocno, więc, tak, wierzę w miłość".
- Ale mnie chodzi o taką miłość chłopaka do dziewczyny.
- Aha, ale tego Pan nie powiedział od razu. Zresztą nieważne. Czy wierzę w miłość między kobietą a mężczyzną? To dla mnie bardzo trudne pytanie. Niemniej ogólnie rzecz biorąc muszę stwierdzić, że wierzę w nią. Jednak jeśli spyta się mnie Pan o to czy wierzę, że przenosi góry to odpowiem, że to całkiem inna historia.
- A czy wierzysz, że miłość potrafi przenosić góry?
- (Hehe) Wie Pan, to już zupełnie inna historia. Istotnie mówi się o tym, że to uczucie potrafi przenosić góry, ale czy nie jest to tylko pusty frazes jakich pełno w naszym życiu? Według mnie nie istnieje nic takiego jak "przenosiciel" gór; no może z wyjątkiem procesów geologicznych, ale te z kolei, jak Pan wie, są niesłychanie długotrwałe, więc znów, jest to zupełnie inna historia. Jeśli chce Pan wiedzieć czym jest dla mnie miłość między kobietą a mężczyzną to Panu powiem. A więc to ni mniej nie więcej zwykłe poczucie przywiązania, jedności, zrozumienia, sympatii i kilka tym podobnych. To ni mniej ni więcej spędzanie ze sobą czasu w większym stopniu niż z innymi ludźmi z naszego otoczenia. I gwoli jasności, nie ma ona raczej nic wspólnego z wersją bajkowo-filmowo-książkową i potrafi być tak samo nietrwała jak nasze istnienie. Co więcej potrafi też nieść ze sobą pokłady cierpienia, co jest naturalnie odwrotną funkcją, którą pierwotnie ma pełnić. Wie o tym chyba każdy człowiek, który stracił swoją miłość. Bo właśnie wtedy gdy się ją traci, zaczyna się zadawać pytania co do cholery stało się z tą miłością, która potrafi góry przenosić? Ano stało się to, że istnieje właśnie tylko w filmach, bajkach i książkach; nie doszukujmy się jej w prawdziwym życiu. Nie twórzmy mitów o istnieniu czegoś, co tak naprawdę nie istnieje, bo to tylko przeszkadza nam w naszym życiu stwarzając złudne nadzieje.
- A czy nie uważasz, że...
- Nie, nie uważam.
- Dobrze, dziękuję bardzo w takim razie.
- Proszę bardzo.
2 5 2
2009-11-24T20:15:11+01:00
1. Co według cb zanczy słowo miłośc .?
2. Czy wg cb bez miłości można żyć .?
3. Czy ona jest potrzebna do życia .?
4. Co powodóje gdy człowiek się np. zakocha .?
5. Jakie znasz przpatki miłości .?
Nieiwem co dalej . x-D
Ale chyba pomogłam .
Pzdr .
2009-11-24T20:29:15+01:00
Pytania :
1) Czy wierzy Pan/Pani w miłość do końca życia ?
2) Czy wierzy Pan/Pani w miłość od pierwszego ujrzenia?
3) Uważa Pan/Pani, że życie bez miłości jest możliwe ?
4) Czy zakochał/a się Pan/Pani kiedykolwiek ?
5) Czy popiera Pan/Pani miłość na odległość ?
6) Byłaby Pani skłonna porzucić swoje marzenia dla swojej drugiej połowy, gdyby Panią o to poprosił partner ?


;]