Odpowiedzi

2009-11-27T12:02:36+01:00
Sądzę, żę praca to ważna i ponad czasowa wartość.Spróbuję teraz wytłumaczyć dlaczego zajęłam takie a nie inne stanowisko.
Jako pierwszy argument mozna podać przysłowie "Każdy jest kowalem własnego losu".Myslę, że całe nasz życie zależy od tego jak się uczymy, jakie szkoły skończymy i jakiej pracy się podejmiemy.Aby dobrze czuć się w zadwodzie, który nas interesuje musimy najpierw zadać sobie pytanie: czy ten zawód nas interesuje, czy to jest coś co chce robić w życiu, i czy aby napewno nie będzie to dla mnie stresująca praca? A więc ważne jest by podejmowac słuczne decyzje.
Drugim wytłumaczeniem jest np. to, że praca powinna być dla nas najważnejsza.Bez niej nie będziemy mieli pieniędzy na jedzenie, na przyjemności i wiele innych rzeczy. Podsuwa nam to pewien wniosek, że należy szanować każdą pracę bo "praca to pieniądź".
Jako ostatni argument pragnę dodać fakt, iż powinniśmy się przykładać do tego co robimy, ponieważ ktoś może zauważyć nasz wysiłek i nas wynagrodzi. Nie ma co się krzywić bo przecież, kazdy z ludzi musi pracować bo inaczej nie panował by głód na świecie, nie było by nawet na chleb.
Myślę, że udało mi się potwierdzić stanowisko jakie zajęłam na początku. A więc wysuwa sie wniosek, że musimy pracować. Powinniśmy to robić z zaangazowniem, z sercem bo od tego zalezy nasze całe życie.
6 5 6