POMOCY !!!!!

Muszę napisać prasówkę .! minimalnie 5 wydarzeń ...

Prasówka - Wydarzenia ostatnio np. 2 dni temu tydzien temu . Krótkie .! Tylko , żeby to nie było coś w stylu on chodzi z nią ona zerwała z nim ten się żeni z tą .... ;]
Z góry dzięki

3

Odpowiedzi

2009-11-24T21:11:09+01:00
1. SLD powoła konwent ds. zmian w konstytucji - SLD ma powołać na grudniowej konwencji specjalny konwent konstytucyjny - rodzaj grupy refleksyjnej - z udziałem m.in. byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i byłych lewicowych premierów, który zająłby się wypracowaniem propozycji Sojuszu zmian w obecnej konstytucji.
2. Pensje w budżetówce wzrosną o najwyżej 1 procent - W 2010 roku maksymalny roczny wskaźnik wzrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia wyniesie 1,0 proc. Na dzisiejszym posiedzeniu rząd przyjął też Plan uporządkowania strategii rozwoju. Ogranicza on liczbę państwowych strategii z 41 do 9.
3. Afera hazardowa: PiS na celowniku komisji - Posłowie PO, zasiadający w komisji śledczej do spraw afery hazardowej chcą powołania na świadków posłów PiS Przemysława Gosiewskiego i Krzysztofa Jurgiela, a także Roberta Draby, pełniącego niegdyś obowiązki szefa Kancelarii Prezydenta.

Zdaniem polityków Platformy Obywatelskiej, za rządów Prawa i Sprawiedliwości byli oni uwikłani w niejasny proces tworzenia ustawy hazardowej. Ma o tym świadczyć udostępniona dziennikarzom notatka.

Sebastian Karpiniuk z Platformy powiedział, że Przemysław Gosiewski mówił nieprawdę twierdząc, iż prawo dotyczące gier hazardowych zostało zaproponowane przez klub PiS:

4. Łukaszenka: Rosja nie wytrzymuje z nami konkurencji - Chociaż formalnie Białoruś i Rosja to sojusznicy, to Alaksandr Łukaszenka nie przepuszcza okazji, by wbić szpilę rosyjskim przyjaciołom. Tym razem sprowokowało go do tego spotkanie prezydenta Dmitrija Miedwiediewa z białoruskimi dziennikarzami.
- Zaprosili dziennikarzy, którzy nie znoszą Rosjan; mogli się przynajmniej nas poradzić - powiedział Łukaszenka w Mińsku na spotkaniu z przedstawicielami agencji informacyjnych Wspólnoty Niepodległych Państw.

5. Sarkozy: "nie" dla nielegalnych imigrantów - Prezydent Francji Nicolas Sarkozy pojawił się na zamieszkanych w dużej mierze przez imigrantów paryskich przedmieściach i oświadczył, że nielegalni przybysze nie mają co marzyć o francuskim obywatelstwie.
- Dopóki będę prezydentem, nie zaakceptuję nigdy powszechnego zalegalizowania pobytu nielegalnych imigrantów. To jest sprzeczne z wartościami Republiki - powiedział Sarkozy w Perreux-sur-Marne, które odwiedził zaraz po Epinay-sur-Seine i Bobigny.

- Za każdym razem,
Zobacz infografikę Zaostrzyć walkę z przestępcami - cel Sarkozy'ego
kiedy masowo to czyniono, osiągano przeciwny efekt - dodał, tłumacząc, że w ten sposób zachęcano do przybycia nowe masy nielegalnych imigrantów.

Stanowcza opinia Sarkozy'ego była wyraźnie wymierzona w socjalistyczną opozycję. W niedzielę jej szefowa Martine Aubry opowiedziała się za możliwie szerokim zalegalizowaniem pobytu we Francji tych imigrantów, którzy "chcą się zintegrować w naszym kraju".

tylko uluz to troche wlasnymi slowami
2009-11-24T21:12:34+01:00
Świat:

1.Włoska policja aresztowała jednego z najgroźniejszych bossów sycylijskiej mafii.
2. W Belgradzie zmarł patriarcha Pavle, który stał na czele serbskiej Cerkwi prawosławnej w czasie wojen na obszarze byłej Jugosławii w latach 90.
3.Obfite deszcze i silne wiatry towarzyszyły sztormowi, który przeszedł nad południową Anglią i częścią Walii.
4.Na wieży kontrolnej lotniska międzynarodowego w Pradze wybuchł pożar który uniemożliwił prawidłowa pracę lotniska
5.Trzy osoby zginęły, a 14 zostało rannych w wyniku eksplozji, w czteropiętrowym domu mieszkalnym w Moskwie.
6. Amerykański wymiar sprawiedliwości skazał na 14 lat więzienia mężczyznę, który w lutym 2008 roku podpalił meczet w stanie Tennessee

Kraj:

1.W kamienicy w zachodniopomorskich Policach koło Szczecina wybuchła butla z gazem. Dwie osoby zostały ranne.
2.Funkcjonariusze łódzkiej ABW zatrzymali łódzkiego biznesmena, byłego posła Piotra M. Jest on podejrzany o narażenie Skarbu Państwa na stratę ponad 900 tys.
3. IPN ma przeprosić Adama Michnika za podanie nieprawdziwej informacji, że jego ojca skazano w II RP za szpiegostwo na rzecz ZSRR
4. Do wtorku w Polsce stwierdzono 680 przypadków zakażenia wirusem grypy A/H1N1, odnotowano 12 przypadków śmiertelnych
5. Jedna osoba zginęła, a osiem jest poszkodowanych po zderzeniu w Pabianicach (Łódzkie) miejskiego autobusu z samochodem osobowym
6. Zielonogórska prokuratura przedstawiła znanemu raperowi Pei zarzut podżegania do pobicia 15-letniego chłopca
2009-11-24T21:56:59+01:00

Tylko jedna rodzina wyprowadza się z domu Agnes Trawny
mip, PAP
2009-11-24, ostatnia aktualizacja 2009-11-24 19:47
Rodzina Głowackich z Nart, której sąd nakazał eksmisję z gospodarstwa należącego do Agnes Trawny, przyjęła mieszkanie zaproponowane przez wojewodę. W mieszkaniu w Kamionku koło Szczytna mają zamieszkać młodzi Głowaccy z dwójką dzieci.
Jadwiga Moskalik: Kiedy dostaliśmy dom, nikt nie mógł się spodziewać bałaganu w księgach wieczystych
Fot. Tomasz Waszczuk / AG
Jadwiga Moskalik: Kiedy dostaliśmy dom, nikt nie mógł się spodziewać bałaganu w...

W ubiegłym tygodniu sąd w Szczytnie nakazał eksmisję rodzin Moskalików i Głowackich, w sumie 12 osób, z domu, który w 2005 roku odzyskała Agnes Trawny. Do tej pory rodziny nie chcą wyprowadzić się z gospodarstwa, Trawny założyła sprawę o eksmisję. Sąd, wydając wyrok, uznał, że rodzinom nie należą się mieszkania zastępcze. Nie podał także terminu wyprowadzki. Wyrok nie jest prawomocny. Jeszcze przed sprawą o eksmisję wojewoda warmińsko-mazurski zaoferował rodzinom mieszkania. Władysława Głowacka powiedziała, że jej syn z rodziną przyjmą 60-metrowe mieszkanie w Kamionku, które zaproponował wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski.

Nie wszyscy chcą się wyprowadzić

- Ja z mężem się nigdzie nie wyprowadzę. W Nartach mam 92-metrowe mieszkanie. Czekam, aż nadleśnictwo w Szczytnie przekaże mnie i mężowi mieszkanie, w przeciwnym razie wytoczę nadleśnictwu sprawę o odszkodowanie - powiedziała Władysława Głowacka. Moskalikowie nie przyjęli oferty od wojewody. Krystyna Moskalik powiedziała, że wyprowadzka daleko od Nart może wiązać się z utratą pracy czy zmianą szkół dzieci. - To nie jest takie proste. My chcielibyśmy mieszkanie blisko dotychczasowego miejsca zamieszkania - powiedziała Moskalik.Nastoletnia terrorystka skazana za próbę podpalenia szkoły
prot, IAR
2009-11-24, ostatnia aktualizacja 2009-11-24 18:47
W Niemczech 16-letnia uczennica została skazana na 5 lat więzienia za próbę zorganizowania zamachu na nauczycieli i kolegów w liceum na przedmieściach Bonn. Sąd dla nieletnich uznał ją za winną planowania w maju zabójstwa z użyciem broni palnej oraz okaleczenia człowieka.
Nastolatka zamierzała zaatakować sztyletem nauczycielkę, by zdobyć klucze do szkolnych sal. Następnie chciała podłożyć ogień w pełnych uczniów klasach i zamknąć je na klucz. Atak został udaremniony przez jedną z uczennic liceum. Przyłapała ona 16-latkę w szkolnej toalecie na przygotowywaniu broni, sztyletu i butelek z benzyną. Dziewczyna uciekła, a po kilku godzinach sama zgłosiła się na komisariat policji w pobliskiej Kolonii.

Wyroki niemieckich sądów dla nieletnich zwyczajowo są tajne. Podaje się je do publicznej wiadomości tylko w szczególnych wypadkach. Dwa miesiące przed nieudanym zamachem na szkołę na przedmieściach Bonn, 17-letni uczeń szkoły w Winnenden w pobliżu Stuttgartu zamordował 15 osób, po czym popełnił samobójstwo.


Gorzów: marsz po śmierci księdza Piotra
opr. dżek
2009-11-24, ostatnia aktualizacja 2009-11-24 19:26
Dziś w Gorzowie zmarł ksiądz chory na A/H1N1. Do piątku, kiedy odbędzie się pogrzeb, zaplanowano żałobny marsz oraz kilka mszy świętych. Jedną odprawi ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Tkanka zaatakowana wirusem grypy A/H1N1
27-letni ksiądz zmarł dziś rano . Od ponad tygodnia leżał w ciężkim stanie w szpitalu w Gorzowie.

To dziesiąta osoba, która zmarła po zarażeniu wirusem nowej grupy. Tak, jak w przypadku innych ofiar, problemem nie był sam wirus A/H1N1. Wszystkie osoby cierpiały dodatkowo na poważne schorzenia. W przypadku księdza Piotra mówiło się o ogólnoustrojowym zakażeniu organizmu.
Redemptoryści dziękowali na Jasnej Górze za 18 lat Radia Maryja
prot, PAP
2009-11-24, ostatnia aktualizacja 2009-11-24 18:45
Prowadzone przez redemptorystów Radio Maryja w grudniu będzie obchodzić 18. rocznicę istnienia. Zakonnicy, pracujący w radiu, siostry nazaretanki i świeccy współpracownicy rozgłośni uczcili tę rocznicę modlitwą na Jasnej Górze.
Toruń, 17 urodziny Radia Maryja w roku 2008
Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta
Toruń, 17 urodziny Radia Maryja w roku 2008
ZOBACZ TAKŻE

* Abp Głódź: Radio Maryja wprowadza harmonię społeczną (08-12-08, 22:42)
* Bender i Sobecka apelują o ratowanie Radia Maryja (13-12-07, 16:28)

GALERIA ZDJĘĆ

* Bydgoskie obchody 16-lecia Radia Maryja (09-12-07, 16:10)

- W naszych czasach nie mając mediów stajemy się niemi. Poszczególne grupy, społeczeństwo, naród, Kościół - tak jakby miał usta zamknięte - mówił dyrektor i założyciel radia, o. Tadeusz Rydzyk. Oceniając sytuację mediów w Polsce o. Rydzyk uznał ją za dramatyczną. Jak mówił, wielu ludzi działa i myśli tak a nie inaczej, bo - jak mówił - "mają w głowie to, co usłyszeli, co zobaczyli, co im powiedzieli".

- Zawsze rządzący, ideologie chcą mieć wpływ na społeczeństwo, na ludzi. A jak mieć wpływ - trzeba mieć media. A do mediów już (idą) ludzie przygotowani odpowiednio, żeby odpowiednio, według wskazówek, poprowadzili ten naród - powiedział dyrektor.
"Obraźliwe zdjęcie" Michelle Obamy: Google wyjaśnia
mar
2009-11-24, ostatnia aktualizacja 2009-11-24 13:23
Google wykupiły reklamy w swoim systemie Ad Sense, by wyjaśnić dlaczego na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania zdjęć Pierwszej Damy znalazł się "obraźliwy" fotomontaż.
Kontrowersyjne zdjęcie Michelle Obamy
Źródło: Google.com
Kontrowersyjne zdjęcie Michelle Obamy
Wyjaśnienie Google ws. zdjęcia Michelle Obamy
Źródło: Searchengineland.com
Wyjaśnienie Google ws. zdjęcia Michelle Obamy
Na pierwszej stronie wyników wyszukiwania zdjęć dla frazy "Michelle Obama" znajduje się fotomontaż uznany przez Google za "obraźliwy" czy też "naruszycielski". Google usunęły z wyników wyszukiwania odnośnik do oryginalnego źródła tego zdjęcia, ponieważ publikacja była niezgodna z polityką firmy.

Nie można jednak było usunąć odniesień do kopii zamieszczonych na innych stronach, które już nie naruszały zasad publikacji Google (bo np. wykorzystały zdjęcie na prawach cytatu, by o nim poinformować).
Pitera: Za co opozycja dostaje pieniądze?
prot
2009-11-24, ostatnia aktualizacja 40 minut temu
Julia Pitera nie zgadza się z wyrokiem sądy ws. jej wypowiedzi o Mariuszu Kamińskim i zapowiedziała w TVN 24 apelację. Odpiera też zarzuty PiS-u, że nic nie robi, tylko bierze pieniądze. - Jak słucham opozycji, to się zastanawiam, za co oni dostają pieniądze - zaatakowała.
Julia Pitera przegrała proces z Mariuszem Kamińskim. Ona jednak nadal uważa, że nie złamał prawa mówiąc, że były szef CBA specjalnie opóźniał aresztowanie Tomasza Lipca. - Wyraziłam swoją opinię, która była opinią dość powszechnie formułowaną. Nie mogę zmienić zdania odnoście czegoś, co było wypowiedziane 2 lata temu i wynikało z głębokiego przekonania - stwierdziła.

Zastrzegła też, że prokuratura nadal bada tę sprawę, więc może się jeszcze okazać, że miała rację i zapowiedziała, że złoży apelację.