Wywiad o Miłości:

1. Co twoim zdaniem znaczy miłość?
2. Czy róznica wieku ma jakieś znaczenie?
3. Czy wierzysz w młość od pierwszego wejrzenia? Dlaczego?
4.Czy kulturowość ( religia, rodzaj ubioru, kolor skóry ) ma w związku jakieś zaczenie?
5. Dlaczego symbolem miłości jest serce?
6. Czy według Ciebie związek może tworzyć tylko kobieta i mężczyzna?
7. Jak myślisz: Dlaczego mężczyźni bywają o nas zazdrośni?
8. Czy miłość na odległość stanowi w związku jakiś problem? Dlaczego?
9. Co człowiekowi daje miłość?
10. Czy ksiądz moze kochać jak my żyjąc w celibacie?
11. Czy Twoim zdaniem mozna wybaczyć zdradę?
12. Czy miłość to, to samo co zauroczenie?
13. Czy wierzysz w miłosć na całe życie??


Kto odp. na pytania.??

2

Odpowiedzi

2009-11-24T21:28:21+01:00
1. wg mnie milosc jest to zwiazek bezgranicznie ufajacych sobie osob, ktore daza sie szczerym uczuciem, zaufaniem i bezinteresowna troska. jest to polaczenie dwoch dusz, ktore nie potrafia bez siebie zyc. dawanie czastki siebie kazdego dnia.

2.roznica wieku wedlug mnie czesto nie jest znaczaca, jesli jest poparta prawdziwa szczera miloscia, taka która jest oparta na interesownosci jest falszywa i obludna.

3.nie wierze w milosc od pierwszego wejrzenia, poniewaz uwazam, ze czlowieka, aby pokochac trzeba poznac, zdarza sie jednak, ze pokrewne dusze wyczuwaja sie przy pierwszym spotkaniu, jest to nielada oszczednosc czasu!

4.czesto kulturowosc wplywa na mozliwosc zwiazku, ale nie milosci. milosc pokonuje wszystkie przeszkody, natomiast sa religie i kultury, ktore zwiazki narzucaja odgornie.

5.mysle, ze serce jest symbolem milosci, poniewaz stanowi dwie idealnie pasujace polowki.

6.wedlug mnie zwiazek moze tworzyc tylko kobieta i mezczyzna. uwazam tak glownie ze wzgledow religijnych i etycznych.

7.mezczyzni bywaja o kobiety zazdrosni poniewaz pragna miec je na wlasnosc dla siebie i darza je uczuciem bardzo egoistycznym.

8.milosc nalezy do uczuc, ktore trzeba pielegnowac i troszczyc sie o nie, dlatego uwazam, ze milosci na odleglos jest ciezko funkcjonowac jednakze jest to mozliwe przy odpowiednim zaufaniu i uczuciu obojga partnerow.

9.milosc daje czlowiekowi poczucie bezpieczenstwa i odpowiedzialnosci za druga osobe oraz za zwiazek. jest przejawem umiejetnosci sluchania i rozumienia. daje bezgraniczne szczescie z przebywania z druga osoba.

10.uwazam, ze ksiadz moze darzyc ludzi bezgraniczna miloscia nawet jesli zyje w celibacie. zwracajac uwage na to, ze przyjazn jest miloscia bez skrzydel uwazam, ze ksieza maja rownie rozwinieta inteligencje emocjonalna.

11.mysle, ze jesli ma sie calkowita pewnosc, ze partner nie popelni tego po raz drugi, a takze kocha sie nad zycie to zdrada jest mozliwa do wybaczenia.

12.nie. milosc jest czyms glebszym i mocniejszym niz zauroczenie. ono jest przelotne i chwilowe, a milosc odciska sie silnym sladem na psychice.

13.tak, poniewaz uwazam, ze jezeli partnerzy dobrze sie dobiora, potrafia przezyc ze soba cale zycie kochajac sie:)
1 3 1
2009-11-24T22:14:13+01:00
Ja odpowiem;d

1. Jest to trudne pytanie i każdy może mieć o tym inne zdanie. Dla mnie miłość to radość z szczęścia drugiej osoby, więź , którą można by było porównać to łączącej dwojga ludzi nici. Która jest nierozerwalna... ;)
2. Hmm...różnica wieku nie ma znaczenia gdy nie jest ona np. taka, że facet ma siedemdziesiatke , a dziewczyna dwadzieścia pare . Można być z osobą która jest starsza, jesli odbiera się z nia ,,na tych samych falach''. Bo zresztą co tu duzo mówić nie da sie tworzyc związku gdy nie ma porozumienia.
3.W miłość nie, można się zauroczyć po pierwszym spotkaniu czy tam ,,wejrzeniu'' , lecz to jeszcze nie jest miłość. Dopiero to zauroczenie może się w nia przerodzić.
4. To zależy od osobowości tych dwuch osób, które chca ze soba być. Jesli są one tolerancyjne to nie. Oczywiście wpływa to na zawieranie związku małżeńskiego, w jakim kościele . Czy tym do którego uczęszcza kobieta czy mężczyzna. No chyba , że jest się ateistą .
5. Heh..dobre pytanie. Dlaczego serce a nie np. watroba. A więc to serce, a nie wątroba szybciej bije w chwilach miłosnych uniesień, ono daje o sobie znać i może dlatego poeci uznali serce jako miejsce gdzie ukrywa się to uczucie - miłość
6.Jestem hetero więc tak. Ale gdybym była homoseksualistą to bym zapewne uważała inaczej.
7.Sądze, że oni boja się tego , iż mogą nas stracic . Mężczyźni także maja kompleksy, chwile zawachań gdy juz nie są 100 procentowo pewni, że są tymi jedynymi w naszym zyciu. Obawiają się także, tego , że znajdziemy sabie lepszego czym urazimy ich męskie ego. Zostaną wyśmiani , że ich panna zostawiła i to właśnie wpływa na ich zazdrość.
8.Owszem stanowi . Wtenczas gdy nie ma przez dłuższy czas przy nas bliskiej osoby odzwyczajamy się od tych chwil spędzanych razem. A także zazdrościmy innym, że np. wieczorem inne pary chodzą za rączke, całuja się, przytulają. A my nie możemy, bo nie ma przy nas bliskiej osoby. I w końcu przez to czasami znajdujemy sobie ,,nową miłość".
9. Miłość daje szczęście, ogromne niewyobrażalne szczęście oraz poczucie bezpieczeństa. Świadomość , że zawsze mamy się do kogo zwrócić.
10.Owszem może, lecz nie powinien. Wybranie drogi duchownej powinno być bardzo dobrze przemyslaną decyzją, i po tym ksiądź nie powinien nic czuć do kobiet. Nie powinny byc dla niego obiektem zainteresowania.
11.Można , wprawdzie jest to ogramnie ponizające zostając zdradzonym, lecz jeśli się kocha i ma pewność, że druga osoba naprawde załuje tego, że zdradziła to tak. Trzeba mieć świadomość , że nie można tego wypominać, poprostu o tym zapomnieć.
12. Nie, w żadnym przypadku. Zauroczenie to tymczasowy zachwyt druga osobą, nie dostrzeganie jej wad. W miłości jest inaczej. Pomimo tego, że zna się wszystkie wady partnera to nadal się go kocha i akceptuje te wady.
13.Tak wierze. Jesli się zakocha raz to na zawsze. Tylko to musi byc naprawde miłość a nie żadne inne, podobne uczucie.

;))