Odpowiedzi

2009-11-24T21:35:50+01:00
Był FAJNY. Dziewczyno, rozpisałaś się, że hoho. Jaki ROLAND, JAKI? NAZWISKO, PRZYDOMEK, RÓD, ja nie mogę..
2009-11-24T21:42:25+01:00
Ronald to postać ukazująca swoją mężność, bohaterstwo, szlachetność, odwagę, wierność i przede wszystkim mądrość. Gdy został on wybrany na dowódcę tylniej straży wojsk Karola Wielkiego w walce udowadniał, że jest człowiekiem honoru, że walczy w imie narodu. I gdy przeciwnicy zadawali mu śmiertelne ciosy ten nawet na chwilę nie zapomniał o swej dumnie i honorze, nie poprosił o pomoc. Uważam, że była to postać bardzo pozytywna skupiająca dużą uwagę, Roland to przykład prawdziwego bohaterstwa i męstwa.;d
2009-11-24T21:56:58+01:00
Charakterystyka Rolanda

Roland to główny bohater „Pieśni o Rolandzie” jest francuskim hrabią i siostrzeńcem Karola Wielkiego. Pochodził z bogatego, świętego rodu. Był też prawą ręką cesarza. Arystokrata ten był dowódcą tylnego oddziału armii króla Francji. Żył w VIII w., był synem Ganelona z którym pozostawał do końca w konflikcie. Walczy u boku króla Karola Wielkiego, w podbiciu Hiszpanii, zajętej wówczas przez muzułmańskich Arabów, a także w bitwie z Baskami, którzy zaatakowali wojska francuskie w drodze powrotnej z Hiszpanii, w tej bitwie poległ.

Hrabia Roland to posiadacz nadludzkiej siły jest dobrze zbudowanym mężczyzną o blond włosach i jasnej twarzy. Posiadał lśniącą zbroję, hełm ozdobiony kamieniami i pokryty złotem. Miał miecz Durendal, który był własnością dziedziczną rodziny królewskiej .W rękojeści miecza znajdowały się relikwie.