Odpowiedzi

2009-11-24T22:39:35+01:00
Ernest Nemeczek-bohater główny, należał do grupy chłopców z Placu Broni. Miał 11 lat.Był jedynakiem i pochodził z ubogiej rodziny. Jego ojciec Andrasz Nemeczek był krawcem. Ernest to drobny i jasnowłosy chłopiec, najmniejszy w całej gromadzie chłopców z Placu Broni. Jako jedyny był szeregowcem. Był on wesołym, serdecznym chłopcem. Chętnie wykonywał wszystkie rozkazy kolegów ponieważ był świadomy że to jego obowiązek.
Nie był uległy, nieśmiały i miał swój honar oraz ambicję.
Wyróżniał się odwagą i niezłomnością. Nemeczek traktował Plac Broni jak swoją ojczyznę. Pokonywał własną słabość i strach.
Swoim postępowaniem i szlachetną postawą udowodnił że jest prawdziwym bohaterem, prawdziwym mężczyzną. Odebrał chorągiewkę chłopców z Placu Broni choć wiedział że jako słabszy będzie musiał ją stracić nie obawiał się skrytykować Gereba stojąc sam jeden przed całą grupą ,,czerwonoskórych" i ich przywódcą Feri Aczem.
Janosz Boka-bohater główny przywódca chłopców z Placu Broni. Miał 14 lat jak na swój wiek jest bardzo poważnym chłopcem.
Jego głos brzmiał poważnie i głęboko. Imponował kolegą mądrością i opanowaniem. Zawsze starał się być uczciwy i sprawiedliwy.
Feri Acz-bohater drugoplanowy uważany był za niebezpiecznego chłopca. Był silny i niesłychanie odważny. Krążyły pogłoski że Feri Acz został wydalony z poprzedniej szkoły.