Odpowiedzi

2009-11-24T22:18:09+01:00
Nauczyciel - chodził po świecie i nauczał ludzi. Uczył tego jak być dobrym człowiekiem oraz jak postępować zgodnie z religią.
Lekarz - uzdrawiał. Mówi się, że działy się cudy, ponieważ Jezus potrafił uzdrowić kogoś, kto był w stanie bardzo bliskim śmierci.
Sługa Boży - doskonale wywiązał się z zadania. Przyszedł na ziemię, aby cierpieć na krzyżu za nasze grzechy.

; )) Mam nadzieję, że mogłam pomóc...
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-24T22:19:39+01:00
NAUCZYCIEL
Jezus to dobry nauczyciel. Pokazuje nam jak nalezy postepowac w karzdej sytuacji w naszym zyciu. Jego zachowanie i nauczanie sa wzorem dla calej rzeszy ludzi w roznym wielku. Jego postawy sa zgodne z wiara chrzescijanska a jednoczescie bardzo przystepne dla czlowieka. Jezus w swym nauczaniu nigdy sie nie mylil i zawsze jego kazania byly ukojeniem i pomoca dla wielu ludzi. Tak jest takze teraz. Chrystus uczy nas jak postepowac by znalez prawdziwa droge do nieba i osiagnac zbawienie.
1 5 1
2009-11-24T22:30:11+01:00
Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem bo oddał życie za wielu, nie pozostawiając nikogo bez miłości.
Dobrym Pasterzem jest Jezus Chrystus który odnajduje za gubioną owcę i przyprowadza do swej owczarni. Dobry pasterz nie pozostawia owcy na paschę losu aby pożarł ją zły wilk.
Owcą jest człowiek zagubiony w swoich złych losach i postępowaniach w grzechach. Pasterzem Dobrym jest Jezus bo odnajduje człowieka miłością i nie pozwala aby odszedł od Niego .

Syn Boży stał się człowiekiem i umarł dla naszego zbawienia, abyśmy my żyli w jedności i miłości do Boga i ludzi.
1 5 1