Odpowiedzi

2009-11-24T23:00:07+01:00
1 zasada dynamiki Newtona:
Jeżeli na ciało nie działa żadna siła, lub suma działających sił równoważy się, to porusza się ono ruchem jednostajnym, lub pozostaje w spoczynku.

2 zasada dynamiki Newtona:
Jeśli siły działające na ciało nie równoważą się, to ciało porusza się z przyspieszeniem wprost proporcjonalnym do siły wypadkowej, a odwrotnie proporcjonalnym do masy ciała.


3 zasada dynami Newtona:
Jeżeli ciało A działa na ciało B pewną siłą, to ciało B działa na ciało A taką samą siłą tylko o przeciwnym zwrocie.
1 5 1
2009-11-24T23:00:23+01:00
1) W inercjalnym układzie odniesienia, jeśli na ciało nie działa żadna siła lub siły działające równoważą się, to ciało pozostaje w spoczynku lub porusza się ruchem jednostajnym prostoliniowym.

2)Jeśli siły działające na ciało nie równoważą się (czyli siła wypadkowa jest różna od zera), to ciało porusza się z przyspieszeniem wprost proporcjonalnym do siły wypadkowej, a odwrotnie proporcjonalnym do masy ciała.

3)Oddziaływania ciał są zawsze wzajemne. Siły wzajemnego oddziaływania dwóch ciał mają takie same wartości, taki sam kierunek, przeciwne zwroty i różne punkty przyłożenia (każda działa na inne ciało).
1 5 1
2009-11-24T23:03:54+01:00
Jeżeli na ciało lub uklad cial nie dziala zadna sila lub sily dzialajace sie przyciagaja, to cialo pozostaje w spoczynku lub porusza sie ruchem jednostajnym po linii prostej.

Jeśli siły działające na ciało lub układ cial działą siła zmienna, to ciało porusza się z przyspieszeniem wprost proporcjonalnym do działającej siły , a odwrotnie proporcjonalnym do masy ciała.
a = F/m

Jeśli ciało A działa na ciało B, to ciało B działa na cialo A z siła o tej samej wartości, kierunku, lecz przeciwnym zwrocie.
In:
Jezeli akcja, to reakcja.

1 5 1