Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-25T10:04:13+01:00
O sposobie zrealizowania zadania zależy to, gdzie mieszkasz.
Weź dowolny słownik lub encyklopedię i wypisz cechy renesansu w sztuce np. architekturze. Jeżeli w twoim mieście albo w okolicy są zabytki pochodzące z tego okresu, zrób sam zdjęcia aparatem fotograficznym albo jeszcze lepiej króciutki film z twoim komentarzem - to będzie super.Może będą obrazy z tej epoki w regionalnym muzeum. Na przykład portret trumienny - charakterystyczny dla tej epoki. Często w muzeach można je zobaczyć. A poniewaz masz zrobić fotoreportaż, to wtedy przedstawiłbyś króciutko jedną ze sportretowanych postaci. Czasami zdażają się histrorie szczególnie smutne. Mąż żegnający ukochaną żonę lub cierpienie rodziców po stracie dziecka wyrażone wierszem lub stosownym portretem. Wtedy weź folder z muzeum, bo zdjęć pewnie nie będzie można zrobić.
Jeżeli natomiast nie masz takiej możliwości to obierz jakiś motyw z całej renesansowej twórczości, opowiedz o nim zbierając informacje a do tego kilka zdjęć.
Na wyobraźnię działa na przykład działalnośc królowej Bony- renesansowej królowej Polski. Kilka zdjęć Wawelu, Bony i informację, jak młodziutka Włoszka zaaklimatyzowała się w Polsce, jak zmieniał się Wawel pod jej wpływem.