Napisz skargę:
Wyobraź sobie, że jesteś uczniem liceum, który został skreślony z listy uczniów. Uważasz tą decyzję za niesłuszną i piszesz skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. ( proszę, postarajcie się, mam to napisać na ocenę i to na jutro! ;(

2

Odpowiedzi

2009-11-25T13:34:28+01:00
Zwracam się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z ogromnym żalem jaki mnie spotkał, w mojej szkole.Zostałem sklerslony z listy uczniów absolutnie niesłusznie.Jestem uczniem Liceum Ogolnokształccącego w miescie.....bardzo chce kontynuowac nauke w szkole,poniewaz zalezy mi na maturze.Mam swoje plany na zycie,wybraną uczelnie w której chce studiowac,jestem człowiekiem ambitnym,a w tym momęcie bezradnym prosze o pomoc sąd.
6 2 6
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-25T13:40:13+01:00
Imie i nazwisko ucznia miasto 25.11.2009
adres

Wojewódzki Sąd
Administracyjny
w .................

Niniejszym wnoszę skarge na decyzje Kuratora Oświaty i Wychowania w ......... Nr ........ z dnia...... o skresleniu mnie z listy uczniów Liceum Ogólnokształcącvego Nr w .....
Uważam że decyzja została podjeta zbyt pochopnie a zebrany materiał dowodowy nie został należycie przeanalizowany. Skreślenie mnie z listy uczniów tylko z powodu opuszczenia przeze mnie dużej ilości dni jest zbyt krzywdząca. Kurator rozpatrując moja sprawę nie wziął pod uwagę że o okresie od 3.09 do 25 09 przebywałem na zwolnieniu lekarskim. Poza tym liczne pojednynczo opuszczone dniu związane były z koniecznością przeprowadzeniem niezbędnych badań lekarskich. W okresie od 10.10. do 10.11 również przebywałem na zwolnieniu lekarskim z powodu złamanej nogi. Po tym terminie musiałem odbyć 10 zabiegów rehabilitacyjnych, a ponieważ były one wykonywane na 11 30 moja obecność w szkole nie była możliwa. Nie posiadam co prawda zwolnienia lekarskiego za ten okres ale można sprawdzić grafik zabiegów rehabilitacyjnych.
W związku z powyższym proszę o uchylenie zaskarżonej przeze mnie decyzji i przywrócenie mnie do praw ucznia LO Nr w ... Chciałbym jeszcze zaznaczyć że podjęcie przeze mnie nauki w innej szkole obecnie - w trakcie trwania roku szkolnego- bedzie niemozliwe co znacznie pokrzyżuje moje życiowe plany. Przesunie w czasie zdnaie matury i podjecie wymarzonych studiów.

podpis
16 3 16