Wypracowania na tematy:
1. Społeczne, etyczne i ekonomiczne aspekty rozwoju informatyki
2. Zagrożenia wychowawcze: szkodliwe gry, deprawujące treści, uzależnienie.
3. Zagadnienia etyczne i prawne związane z ochroną własności intelektualnej i ochroną danych.

Ten kto będzie miał najlepszą odpowiedź, dam mu konto kolegi z 567pkt.

Można podać tylko odpowiedzi na 2 punkty, al nie na 1. Jak ktoś da odpowiedź na 2, Nie dam do moderatora!

Można kopiować części artykółów z innych stron. Nie dam do moderatora!

Odpowiedzi mogą być krótsze ale nie za krótkie. Nie dam do moderatora!

Mają mieć trochę szczegółów, ale jak nie będą miały, Nie dam do moderatora!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-25T22:15:25+01:00
1.
Rozwój informatyki jest niewątpliwie przeogromnym czynnikiem wpływającym w konsekwencji na nas - "szarych ludzi". Od komputerów, telefonów jesteśmy uzależnieni nawet o tym nie wiedząc - np. programując pralkę. Sama informatyka jest komunikacją między sprzętem, a człowiekiem to też jej rozwój jest jak najbardziej pozytywny i dzięki niemu mogą rozwijać się praktycznie wszystkie inne nauki (jak chemia, biologia, matematyka czy fizyka gdzie również często wykonuje się obliczenia na komputerze), powoduje, że jesteśmy w stanie przewidzieć pogodę (zastosowanie superkomputerów) czy zaprojektować wirtualny dom, który następnie możemy realnie wybudować. Nie można zapomnieć o zagrożeniach takich jak zwalnianie ludzi z pracy gdyż roboty i maszyny są często tańsze, a zyskuje jedynie pracodawca. Ogromne zagrożenie stanowi próba stworzenia sztucznej inteligencji - tj komputera, który mógłby uczyć się na własnych błędach... chodzący robot po ulicy i rozmawiający płynnie z ludźmi?

2. Gry komputerowe to jedno z najpopularniejszych wad rozpowszechnienia się komputerów i internetu. Otóż można przez nie "przyzwyczaić się do przemocy", czyli po przez ogromną ilość krwi, brutalizmu czy prędkości samochodów stajemy się powoli niewrażliwi na codzienną krzywdę ludzką. Od gier można się również uzależnić jak i od internetu, a zniewolenie przez maszynę może być bardzo złudne i przypominać zwykłe dłuższe siedzenie przy komputerze. Ostatnio coraz częściej słyszy się o uzależnieniach od telefonów komórkowych czy internetu! Internet ciągnie za sobą również inne uzależnienie, które powoduje powolne zaburzenia postrzegania drugiej płci jak i siebie samego, tj. pornografia. Z dnia na dzień liczba uzależnionych od niej wzrasta i wzrasta, a przez to procent zboczeń seksualnych w społeczeństwie

3. Oprogramowanie, które użytkownicy mają na komputerze bardzo często jest nielegalne, a to powoduje poważny konflikt z prawem. Udostępnianie nielegalnych plików liczy się jak kradzież dóbr materialnych.