Muszę napiasać krótkie opowiadanie (z 3 akapitami).Mam przedstawić jak Adaś rozwiązał jedną z zagadek .Np. z odpytywanie ,albo z lodami , albo ze 100 zł. Porszęę .Pomocy . Aha i poproszę żęby odpowiedź przezłać mi na gg ponieważ moja pani od polskiego sawsze sprawdza .!! proszęę : 9632854 - gg mojęę .!!Mam to na jutro .!!

Po wszystkim gdzieś tak po tygodniu możecie opublikować treść żęby pani się nie skapła!

2

Odpowiedzi

2009-11-27T15:39:43+01:00
Pieknego dnia, wydarzylo sie cos niesamowitego ... Posluchajcie!
W pogodny dzien Adam Rozyczka szedl do szkoly znalazl on plik piniedzy, wystraszyl sie. Podniosl, popatrzyl na nie uwaznie i zobaczyl ze sa w nim banknoty 100 i 200 zlotowe. Nie wiedzial co ma robic, byl w szoku. Byl wystraszony, zaczol sie ogladac za siebie czy ktos nie idzie. Adam poszedl na posterunek policji. Poczekal na korytarzu 15 minut, policjant przyjol jego zgloszenie, Adas oddal mu pieniadze. Policjant byl w szzkou tak wielka iloscia banknotow. Okazalo sie ze te pieniadze byly falszywe. Adas dostal nagrode, w wysokosci 100zl.
Od tamtej pory Adas nie mial okazji sie spotkac z taka sytuacja.
4 3 4
2009-11-27T19:50:40+01:00
Zagadkę, którą postanowiłam opisać jest tajemnicze zaginięcie lodów.
Pewnego wieczoru pani Cisowska podzieliła lody między swoje pociechy. Wszyscy znajdowali się w ciemnym pokoju Adasia. W tym momencie zadzwonił telefon, do którego poproszono chłopca. Po powrocie do pomieszczenia, zauważył, iż jego lody zniknęły. Próbował dowiedzieć się, kto je zjadł, lecz nikt z rodzeństwa nie przyznał się. Sprytny chłopiec postanowił sam dowiedzieć się, kto dopuścił się tego czynu, wykorzystując do tego miskę z wodą. Kazał wszystkim „podejrzanym” po kolei wkładać do niej ręce. Wszyscy mieli mokre dłonie oprócz Jasia. W ten sposób bystry Adam wykrył złoczyńcę.
Moim zdaniem, w tej historii chłopiec wykazał się niezwykłym sprytem oraz inteligencją.
myślę że się podobało !
1 5 1