Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-25T16:50:45+01:00
My favourite day of the week is saturday. In saturday I don't have to go to school so I can sleep all day. But I don't want it. When I wake up I make some breakfast for me and my family. When I finish eat usually I going to watch TV or playing computer games. At 3 p.m. I going with my friends for shopping. It's awesome. We always have a good time. I come back to home in evening and I chatting online with my friends about shopping. Later I listen music and go to sleep.
39 3 39
2009-11-25T17:47:27+01:00
My favourite day of a week is Saturday. I love Saturday, becouse I don't have to get up early and go to school. Usually I get up at 10. I eat breakfast and play in the computer game two hours. Next I go with my friends to shoping. When I back I usually watching tv ang listen to my favourite music. In the evening I chatting on line. When I finish it I'm often feeling really triend and I going to bed.I want next Saturday!


Moim ulubionym dniem tygodnia jest sobota. Kocham sobotę, ponieważ nie musze wcześnie wstawać i iść do szkoły. Zazwyczaj wstajeę o 10. Jem śniadane i gram w gry komputerowe dwie godziny. Następnie idę z przyjaciółmi na zakupy. Kiedy wracam zazwyczaj oglądam telewizję i słucham mojej uliubionej muzyki. Wieczorem "czatuje". Kiedy skończę często czuję się zmęczona i idę do łóżka. Już chcę następną sobotę!


Mam nadzieje, że się przyda :)
41 4 41