Odpowiedzi

2009-11-25T17:04:05+01:00
Pochodzenie: semickie

znaczenie: zrodzony z gliny

sławni:
Adam Asnyk
Adam Małysz
Adam Michnik
Adam Mickiewicz

cechy charakteru:
Jest mężczyzną raczej zamkniętym w sobie. Ma silną osobowość, w pełni odpowiada za swoje czyny i zobowiązania. Charakteryzuje go przebiegłość i rozwaga. Innych potrafi osądzać nieraz nawet bardzo krytycznie. W określonych warunkach może być despotą. Brak mu zdolności dyplomatycznych. Jego reakcje są naturalne i prostolinijne. Lubi przewodzić i być najlepszy.
;-)
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-25T17:07:09+01:00
Imię Adam pochodzi z wielu źródeł: z języka hebrajskiego adam (ludzie) lub adhamah (ziemia), sumeryjskiego ada-mu (mój ojciec), akadyjskiego ad-mu (stworzony, zrodzony, dziecko) lub arabskiego adama (łączyć się). Najczęściej przyjęte jest znaczenie biblijne: pierwszy człowiek stworzony przez Boga.
Charakterystyka imienia Adam jest skłonny do surowego osądzania innych bez próby postawienia się na miejscu osoby osądzanej. Kieruje się logiką co owocuje sztywnością zachowań. Adam bardzo ceni sobie przyjaźń, uważnie dobiera przyjaciół i jest im bardzo oddany. Adam jest jednak zaborczy i jego partnerka musi się mu podporządkować. Jest to osoba zdyscyplinowana pracująca w ściśle określonym celu. Adam jest bardzo uczuciowy i pamiętliwy jednocześnie - nie zapomni nikomu ani dobrych ani złych uczynków.
Odmiany i zdrobnienia Adamek, Adasiek, Adaś
Imieniny 6 kwietnia, 24 grudnia
Patron Adam - biblijny ojciec rodzaju ludzkiego.
Kolor i liczba Czerwony, 1
Formy obcojęzyczne Adam (ogólnie przyjęta forma), Hadam (niem.), Aatami (fiń.), Adan (hiszp.), Adamus (hol.), Adamos (gr.)
Powiedzonka Gdy w dzień Adama i Ewy mróz i pięknie, zima wcześnie pęknie.
Adam zwala na Ewę, na Adama Ewa - a oboje jedli z drzewa.
sławni:Adam Ferency ,Adam Małysz
1 5 1