Mógłby mi ktoś napisać zadanko?? Na taki temat "Co to znaczy kochać.Moja wizja miłości"
dobrze by było jakby praca nie byla ściągnięta z neta a jak bedzie ściągnieta z jakiejś innej strony to prosze o przerobienie żeby ksiadz nie nie zorientował;)

p.s Praca musi być dość długa

2

Odpowiedzi

2009-11-25T18:38:53+01:00
Jest dowolną ilością emocji i doświadczeń nawiązujących do powodu silnej więzi. Słowo miłość może odnosić się do wielu różnorodnych uczuć, stanów i postaw, poczynając od ogólnego zadowolenia, a kończąc na silnej interpersonalnej atrakcji. Rozmaitość użyć i znaczeń, połączona z zawiłością opisywanych przez nią uczuć, powoduje, że miłość jest niespotykanie trudna do zdefiniowania, nawet w porównaniu do innych stanów emocjonalnych.Miłość zrównoważona, czuła, przyjacielska w której partnerów silnie łączy intymność i założenie, że bez względu na wszystko zostaną przyjaciółmi. Intymność fizyczna pojawia się później i rzadko, jeśli wystąpi, staje się źródłem radości. Miłość tego typu porównać można do miłości między rodzeństwem. Najważniejsze jest by być z partnerem duchowo i jako jego najlepszy przyjaciel. Dla tego typu miłości drobne przeszkody są do pokonania. Nawet czasowe rozłąki nie stanowią dla niej problemu.
5. Faza związku pustego

Charakteryzuje się jedynie zaangażowaniem, które jest jedynym składnikiem podtrzymującym go. Diada taka jest jedynie pozostałością po miłości, gdyż opierając się na samym zaangażowaniu należy się liczyć z możliwością, że któryś z partnerów zapragnie zmiany i zrezygnuje z dalszego trwania takiego związku. Jest to faza, która nie musi pojawić się w związku, o ile partnerom uda się podtrzymać intymność. Jednak w momencie spadku intymności, zaangażowanie może również podtrzymywać dany związek z równie dobrym rezultatem. Jeżeli dochodzi do tej fazy najczęściej związek przechodzi w fazę szóstą.
Miłość agape jest miłością ofiarną, pełną poświęcenia i troski o drugą osobę. W miłości tej łatwo zapomina się o sobie myśląc o szczęściu partnera. Jest to moralny ideał miłości w etyce chrześcijańskiej jak i innych religii. Oznacza troskę o osobę kochaną bez oczekiwania czegokolwiek w zamian.

Badania Lee wykazały, że do miłości pragmatycznej i storgicznej bardziej skłonne są kobiety niż mężczyźni, którzy z kolei manifestują styl erotyczny i ludyczny.

Lee porównywał te sześć typów miłości z paletą barw: "Tak jak wszystkie kolory pochodzą od trzech podstawowych, tak wszystkie style miłości dadzą się wyprowadzić z trzech podstawowych stylów".
Zakochanie to stan osoby zakochanej, czującej miłość.

Charakteryzuje się obsesyjnymi myślami o tej osobie, pragnieniem przebywania z nią. W przypadku niedostępności obiektu miłości osoba zakochana cierpi.

Stan zakochania wiąże się z podwyższonym poziomem fenyloetyloaminy (PEA) i dopaminy, powstaniem nowych pętli neuronalnych oraz reakcjami fizjologicznymi na osobę, w której jesteśmy zakochani takimi jak pocenie się dłoni, przyśpieszone bicie serca (wynik działania adrenaliny). Te same reakcje wywołuje strach i stres. W nieco ponad połowie przypadków poziomy hormonów wracają do normy w ciągu 3-8 lat (choć mogą również wcześniej) od momentu podwyższenia. W pozostałych przypadkach pojawia się nowy stan równowagi, za który odpowiada oksytocyna, wazopresyna i serotonina, a który można określić jako przywiązanie.

Ponadto:

* testosteron odpowiada u obydwu płci za pożądanie seksualne,
* dopamina odpowiada u obydwu płci za "uskrzydlenie",
* oksytocyna u kobiet odpowiada za uczucia bliskości i przywiązania - jest ona wydzielana m.in. w trakcie orgazmu, przy porodzie, przy karmieniu piersią,
* wazopresyna odpowiada za bliskość i przywiązanie u mężczyzn.
2009-11-25T18:42:07+01:00
....Co to znaczy kochać? Już pewnie nie raz się nad tym zastanawiałeś. Według mnie to znaczy bezinteresownie pomagać innej osobie, żyć tylko dla niej, być zawsze obok. To właśnie miłość sprawia, że nie można jeść, spać i normalnie funkcjonować, a mimo to, nadaje jaśniejszych barw, uskrzydla. Nie ma nic piękniejszego. Lecz wymaga też poświęceń. Niekiedy trzeba z czegoś zrezygnować, by ta druga połówka była szczęśliwa. W związku potrzeba przyjaźni, wierności, zaufania, uczciwości, szczerości i jeszcze wielu innych ważnych cech. Czasami opadamy z sił, nie chce się już żyć. Wtedy tylko ona, nasza miłość, ta najbliższa jest w stanie nam pomóc, wyciągając pomocną rękę. Bez najmniejszego zastanowienia tę rękę jej podajesz. Bo, gdy kochasz, to wierzysz. Ten kto kocha szczerze i jest kochany może nazwać się najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Kochać znaczy żyć.

Tyle wystarczy?? ;)