Pomuzcie bo jutro mam wypracowanie z polskiego z lektury "ten obcy" i nie wiem co napisac mamy do wyboru opowiesc,dalsze przygody,list i niemoge sie zdecydowac chyba napisze dalsze przygody albo list a podajcie mi jakis temat do dalszych przygod albo do listu

3

Odpowiedzi

2009-11-25T20:09:13+01:00
Hemm miałam lekturę "Ten obcy" tyle że ja miałam opis Zenka !
A co do przygód możesz napisać o tym jak Zenek uratował dziecko w pędzącym powozie xD Dostałam za to 5 i ty też zapewne dostaniesz !
Życzę powodzenia na wypracowaniu !
2009-11-25T20:13:09+01:00
Najlepiej napisz o związku Uli i Zenka np. że Zenek pojechał z wujkiem do warszawy i tam spotkał się z ulą
2009-11-25T20:31:59+01:00
Dalsze przygody zenka wójcika (dostałam z tego 5)

Zenek w drodze do wujka myślał jak miło będzie rozpocząc całkiem inne życie. Gdy dojedzie na miejsce, opowie mu o wszystkich swoich przygodach. Zenek zastanawiał się, jak rozpozna swijego wujka, przecież nigdy wcześniej go nie widział. Wiedział tylko,że jest on bratem jego matki i nazywa się Antoni Janica.
Na peronie na Zenka czekał juz wujek. Chłopiec wiedział , ze to no , ponieważ tylko on stał na peronie.
Zenek podbiegł do wujka i ze szczęściem na twarzy serdecznie go przywitał. Mężczyzna spytał, czy on jest Zenon Wójcik. Chłopiec nie zaprzeczył.
Razem ruszyli w stronę niewielkiego , niebieskiego samochodu.
W drodze do domu Zenek opowiedział wujkowi o swoich przeżyciach
i dokładnie obejrzał swojego krewnego.
Meżczyzna miał krótkie ciemne włosy, gęste brwi, a oczy jasne i błyszczące. Jego twarz była blada. Miał ciemny krótki wąsik i mały nos. Podczas rozmowy Zanek czuł, że wujek jest troskliwą i miłą osobą. Lubił podrurzować i kochał przyrodę zupełnie jak zenek.
w drodae zza ciemnego lasu zaczęły wyłaniac się niewielkie domki i ogromne jezioro. Chłopiec spytał , cy już są na miajscu. Wujek odparł ,ze tak. Zenek nie mógł uwieżyc własnym oczom, obok jeziora stał piękny, pomarańczowy,zieduzy , dwupietrowy domek. Po prawej stronie rosły dwa dize dęby, pomiędzy którymi wisiał hamak.
po lewej stronie był mały ogródek, w którym rosły owoce i warzywa oraz dużo pięknych kwiatów....