PoziOm klaSy 6 ;*
prOsZe niech ktoś mi tO zrObi mam tO na jUtrO ...;*
tnX z gÓry
1.) Napisz czym różnią siię płazńice od obleńców.
2.)Wyjaśnij dlaczego robaki pasożytnicze wywołują choroby żywicieli.
3.)Uzasadnij,dlaczego w ciele żywiciela ostatecznego(człowieka) może występować w zasadzie tylko jeden osobnik taśiemca uzbrojonego lub nieuzbrojonego

2

Odpowiedzi

2009-11-25T19:45:34+01:00
Ad2) Pasożyty, to taka grupa zwierząt, które wykorzystują swojego żywiciela poprzez odbieranie, pobieranie pokarmu, nie dając nic w zamian. Powoduje to osłabianie organizmu żywiciela, a równie często zatruwanie go, poprzez toksyczne produkty przemiany materii.
Ad3) W ciele człowieka może występować tylko i wyłącznie rodzaj tasiemca uzbrojonego. Dlaczego? Z bardzo prostej przyczyny-grawitacja, człowiek porusza się w pozycji pionowej, siła działa w dół. Ten typ tasiemca przyczepia się swoim aparatem gębowym do jelit żywiciela(człowiek), poprzez co, opiera się prawom fizyki oraz treściom, które przez jelita się poruszają.
1 4 1
2009-11-25T19:50:26+01:00
1) obleńce maja obły kształt ciała nie członowany,a płazińce sa spłaszczone grzebieto brzusznie, ciałopodzielone na segmenty np.tasiemiec.
2)gdyż w ciele żywiciela po zagniezdzeniu sie pasozyta, nastepuje jego rozród, pasozyt produkuje miliony jaj,i powoduje stany chorobotwórcze i osłabienie organizmu.
1 4 1