Odpowiedzi

2009-11-25T23:49:26+01:00
1. W OGŁOSZONYM NA ZEBRANIU BOLSZEWICKIM W PIOTROGRODZIE ( KWIECIEŃ 1917 ) W REFERACIE LENIN PRZEDSTAWIŁ PODSTAWOWE PUNKTY DZIAŁANIA ,TZW. TEZYN KWIETNIOWE. UZNAŁ IŻ REWOLUCJA LUTOWA BYŁA PIERWSZYM ,BURŻUARZYJNO-DEMOKRATYCZNYM ETAPEM OD KTÓREGO NALEŻY PRZEJŚĆ DO ETAPU DRUGIEGO- REWOLUCJI SOCJALISTYCZNEJ I UTWORZENIA REPUBLIKI RAD, A NIE REPUBLIKI PARLAMENTARNEJ.

2.UCHWALONO DWA DEKRETY Lenina:
I. Dekkret o Pokoju ( sprawiedliwy uważał pokój bez aneksji i kontrybucji)
aneksja-przyłączenie przez jedno państwo całości lub części terytorium drugiego państwa. Aneksja dokonywana bywa zazwyczaj w wyniku wygranej wojny )
II.Dekret o ziemi (zapowiadał,że wszystkie ziemie: państwowe,prywatne,kościelne i chłopskie zostają wywałaszczone bez odszkodowania,wykupów i oddanie jej do dyspozycji Rad Delegatów i Komitetów Chłopskich . Na podstawie tego prawa wszyscy obywatele nabywali prawo do korzystania z ziemi , pod warunkiem uprawiania jej samodzielnie przy pomocy rodziny lub w ramach stowarzyszeń bez stosowania pracy najemnej.)

3. 12 kwietnia 1861 zaczęła się WOJNA DOMOWA
PRZEBIEG: POŁUDNIOWCY ZAATAKOWALI W PORCIE CHARLESTON FORT SUTMER OBSADZONY PRZEZ ŻOŁNIERZY UNII ( STANÓW PÓŁNOCNYCH)TOCZYŁA SIĘ ONA ZE ZMIENNYM SZCZĘŚCIEM .POŁUDNIE LICZYŁO NA POMOC EUROPE- BEZKUKETNIE.
ARMIA UNII PRZEZ CAŁY 1862 R. DOZNAWAŁA PORAŻEK. SYTUACJA ZMIENIŁA SIĘ W LIPCU 1-3 1863 R) . GDY WOJSKA KONFEDERACJI DOWODZONEGO PRZEZ WYBITNEGO GEN. ROBERTA LEE PONIOSŁY KLĘSKĘ W KRWAWEJ BITWIE POD GETTYSBURGIEM.
CIĘŻKIE WALKI TRWAŁY JESZCZE PRZEZ WIOSNĘ I LATO 1864r. JEDEN ZE SŁAWNYCH DOWÓDCÓW WOJSK UNII GEN. ULISSES GRANT,PO STOCZENIU KILKU BITEW OTOCZYŁ RICHMOND:PORAŻKA WOJSK POŁUDNIOWYCH- ZWYCIĘSTWO PÓŁNOCY I KONIEC WOJNY DOMOWEJ PROWADZONEJ Z WIELKĄ ZACIĘTOŚCIĄ I OKRUCIEŃSTWEM PRZEZ OBIE STRONY DOBIEGŁA KOŃCA W KWIETNIU 1865roku.