Odpowiedzi

2009-11-25T19:45:54+01:00
Wróżenie z butów – Wszyscy uczestnicy zabawy zdejmują po prawym bucie i ustawiają jeden przed drugim. Osoba, której but pierwszy znajdzie się za drzwiami, w najbliższym czasie dostanie pochwałę.
Wróżba z imionami – Na planszach w kształcie serc piszemy na jednej imiona dziewczynek i imiona chłopców na drugiej. Serca odwrócone są tak, aby dzieci nie widziały napisanych tam imion. Dziewczynki nakłuwają serduszko z imionami chłopców, a chłopcy z imionami dziewczynek. Koniecznie muszą zapamiętać imię na które trafili, bo na pewno w przyszłości odegra ważną rolę w ich życiu.
Wróżba z garnuszkami – Przygotowujemy cztery garnuszki. Pod jednym z nich kładziemy obrazek – symbol zakonnego życia, pod drugim pieniążek – znak bogactwa, pod trzecim obrączkę – symbol rychłego zamążpójścia. Pod czwartym nie ma nic – staropanieństwo, starokawalerstwo. Losujemy...
Magiczne liczby – Każde dziecko losuje karteczkę z liczbą od 1 do 8. Prowadzący zabawę odczytuje co mówią liczby o tych osobach
1 – Jesteś osobą upartą i wytrwałą w dążeniu do celu.
2 – Jesteś osobą łagodną, wrażliwą, ale bardzo wytrzymałą. Masz zdolności plastyczne. Gwiazdy mówią, że będziesz miał wspaniałe wakacje.
3- Jesteś osobą godną zaufania i potrafisz być wiernym przyjacielem. Czasami jednak zachowujesz się zbyt gwałtownie i trudno z tobą wytrzymać. Czeka cię wspaniała podróż.
4 – Można powierzyć ci swoje tajemnice – nikomu nie wygadasz. Będziesz miał bardzo pracowity rok.
5 – Zawsze sprawdzasz się w trudnych sytuacjach. Poznasz prawdziwego przyjaciela.
6 – Jesteś osobą serdeczną, towarzyską i bardzo lubianą. Unikasz spięć i sytuacji konfliktowych. Czasami trudno ci podjąć ważną decyzję.
7 – Czasami jesteś roztargniony i gubisz różne drobiazgi. Pójdziesz na wspaniałe przyjęcie urodzinowe.
8 – Nie lubisz pokonywać trudności, ale radzisz sobie z nimi doskonale. Czeka cię wspaniała niespodzianka.
Losowanie kolorów – Dzieci siedzą w kręgu i losują karteczki w sześciu kolorach. Następnie wstają uczniowie, którzy wylosowali dany kolor, a prowadzący czyta, o jakich przestrogach na przyszłość mówią dzieciom wylosowane kolory.
czerwony – Jesz za dużo słodyczy. Musisz je ograniczyć, bo w przyszłości będziesz musiał być częstym gościem u dentysty.
zielony – Bądź ostrożny w drodze do szkoły. Patrz uważnie pod nogi i bacznie rozglądaj się na przejściu przez ulicę.
żółty – Bardziej dbaj o swoje zdrowie, cieplej się ubieraj.
niebieski – Zawsze pilnuj swoich rzeczy, bo możesz coś cennego zgubić.
biały – Pijesz za mało mleka. Jedz więcej nabiału, a nie tylko chrupki i wafelki.
czarny – Unikaj nieporozumień, a wszystko będzie wokół ciebie bardziej kolorowe.
2009-11-25T19:46:51+01:00
- Każda z dziewczyn bierze kość i układa ją w pokoju w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, z kolei do pokoju wpuszczany jest pies, której kość pies wybierze i zje ta dziewczyna może liczyć na szybki ożenek. Mądrzejsze dziewczyny smarowały kość świeżym masłem by sprowokować pieska do zjedzenia kości .
Często zdarzało się że dziewczyny, aby ich wróżby się sprawdziły w niektórych rejonach Polski, przez całą noc pościły a wieczorem zjadały bardzo słonego śledzia i kładły się spać wkładając męskie spodnie pod poduszkę. W taką noc miał się przyśnić przyszły ukochany mąż.
- Kolejny sposobem wróżb andrzejkowych i szybkiego zamążpójścia jest wróżba z butami. Dziewczyny ustawiają buty po lewej stronie nogi jeden za drugim w pokoju a następnie ostatni but przestawiają na początek tak długo, aż pierwszy but nie dotknie progu. Dziewczyna, której but pierwszy dotrze do progu, pierwsza wyjdzie za mąż.
- Wróżby Andrzejkowe, to wróżenie z obierki jabłka: trzeba obrać jabłko tak, aby powstała jedna cała obierka następnie rzucić ją za siebie, kształt obierki oznacza pierwszą literę imienia przyszłego męża lub żony.
- Na stole pod plastykowymi kubkami kładziemy obrączkę i krzyżyk. Trzeci kubek pozostaje pusty.
- To bardzo sympatyczna wróżba na wieczór Andrzejkowy. Postaraj się pociąć czystą białą kartkę na 13 równych części. Na 6 z nich napisz swoje najskrytsze marzenia, najlepiej wodoodpornym flamastrem. Wymieszaj karteczki ale nie składaj ich. Wszystkie 13 karteczek połóż na dnie dużej szklanej miski i powoli wlewaj wodę. Obserwuj dokładnie zapisane karteczki, która pierwsza wypłynie na powierzchnie wody, to marzenie pierwsze się spełni. Jeśli pierwsze wypłyną czyste karteczki będziesz musiała trochę poczeka na spełnienie się marzenia które jest zawarte w pierwszej zapisanej karteczce która wypłynie.Wróżba z kolorami:

Ze szklanego naczynia uczestnicy zabawy losują jeden z kolorowych kartoników. Po wylosowaniu pokazują go wróżce, która odczytuje wróżbę.
Kolor zielony – spełnią się Twoje marzenia
Kolor szary – smutek
Kolor fioletowy – czeka Cię kłótnia z bliska osobą
Kolor żółty – uważaj – zazdroszczą ci sukcesów
Kolor biały – szczęście
Kolor czerwony – jesteś lubianą osobą
Kolor czarny – pech
Kolor niebieski – powodzenie


Kram z marzeniami:

Na stoliku leżą karteczki w kształcie gwiazd. Uczestnicy losują jedną gwiazdkę i odczytują ukryty na odwrotnej stronie napis. Propozycje wróżb:
1. Zostaniesz słynnym sportowcem i będziesz niósł znicz olimpijski;
2. Zostaniesz gwiazdą filmową i zmieszasz w Hollywood;
3. Będziesz najbogatszym człowiekiem na świecie;
4. Zostaniesz dyrektorem naszej szkoły;
5. Zostaniesz miss/misterem świata;
6. Zaśpiewasz w szansie na sukces;
7. Zjesz obiad z Adamem Małyszem;
8. Wygrasz główną nagrodę w Toto Lotku
9. Przez cały rok będziesz miał/miała wielkie szczęścia


=)
1 5 1
2009-11-25T19:55:35+01:00
Lanie wosku
serduszko z imionami (potrzebna szpilka)
magiczna kula
spalanie świecy
nie wiem jak to sie nazywa... liczby... data ur.