Odpowiedzi

2009-11-25T20:52:26+01:00
Utwór „Opowieść Wigilijna”, którego akcja rozgrywa się w dziewiętnastowiecznym Londynie, w Wigilię Bożego Narodzenia, powstał w XIX wieku, jego zaś autor - Charles Dickens -uznawany jest za najwybitniejszego powieściopisarza angielskiego tamtych czasów.

„Opowieść” pokazuje, jak bardzo niezwykłą nocą jest wigilia Bożego Narodzenia gdyż jest to noc, w czasie której wszystko może się wydarzyć, nawet się nie spostrzeżemy jak usłyszymy tajemnicze odgłosy, czy też zobaczymy duchy, a więc jest to noc w której istoty pozaziemskie wkroczyć mogą do ziemskiego świata ludzi.

Światem tym rządzi zasadniczo pieniądz, którego zdobycie staje się dla wielu ludzi, tak jak dla Scrooge’a, głównym celem w życiu, nie liczy się więc rodzina, przyjaciele, a takie uczucia jak: miłość, przyjaźń i dobroć stają się puste i obce.

To prowadzi do skąpstwa, które w życiu pozaziemskim jest surowo karane, albowiem skąpców, tak jak Marleya, dawnego współpracownika Scrooge’a, czeka wieczna tułaczka z ciężkim łańcuchem - wykonanym z ksiąg, kluczy i sakiewek pełnych pieniędzy, które już teraz mu się nie przydadzą – u boku.

W parze ze sknerstwem i chytrością idzie zwykle egoizm, który zabić może nawet prawdziwą miłość.
W tej smutnej opowieści jest jednak niezwykle radosne przesłanie, mianowicie każdy człowiek, nawet ten najgorszy, ma szanse poprawy, a jedynym w swoim rodzaju czasem na dokonanie takiej właśnie przemiany jest wigilia Bożego Narodzenia.

Opowieść tę przeczytałam z zapartym tchem, dokładnie śledziłam losy jej głównego bohatera, E. Scrooge’a i mam nadzieje, że również i do mnie przyjdą duchy gdybym zagubiła się w ziemskim świecie.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-25T20:53:31+01:00
Opowieść wigilijna uświadamia nam jak bardzo ważną noca jest wigilia bożego narodzenia. jest to noc w której wszystko jest możliwe.
radzi by kierować się nie tlyko skąpstwem i ilością pieniędzy, ale także uczuciami takimi jak miłość, pomoc, współczucie i chęć pomagania innym.
uczy, że skąpstwo nie popłaca, jesli się ma czegoś pod dostatkiem, nalezy podzielić się tym z ludźmi którzy tego potrzebują, szczególnie w tę magiczną noc :)
2009-11-25T20:54:22+01:00
Nie warto być człowiekiem zachłannym, nalezy dzielic się z innymi ludźmi tym co mamy. Należy ich wspierać, udzileac pomocy według własnych możliwości.
Człowiek nie powiniene skreślać ludzi ze względu na ich zarobki, ubiór itp.
Należy cenić bliźniego, porozmawia z nim, nalezy wspeirac innych i dawac im sznase na lepsze zycie . ;)
1 5 1