1.Jaka jest ogólna metoda kopiowania plików lub folderów?
2.Omów kolejne kroki postępowania podczas kopiowania plików lub folderów metodą schowek
3.Czym różni się kopiowanie od przenoszenia plików?
4.Dlaczego kopiowanie przez Schowek jest uważane za jedną z najbardziej uniwersalnych metod pracy z programami komputerowymi?


Na wszytskie pytania krótko.Tym krócej tym lepiej poniewaz dam najlepsze tym co pisali mniej.

ODPOWIEDZCIE PLIZ MAM JUTRO INFORME

2

Odpowiedzi

2009-11-25T21:57:16+01:00
1. Ogólną metodą kopiowania plików lub folderów jest przenoszenie ich do schowka a następnie umieszczanie we wskazanym miejscu - metoda schowek
2. Najprostszą metodą postępowania jest zaznaczenie pliku, plików lub folderów, a następnie skopiowanie ich w następujący sposób: Prawy przycisk myszy na pliku (lub jednym z zaznaczonych plików) -> kopjuj. Prostszą metodą jest użycie skrótu CTRL+C.
3. Przenoszenie plików odbywa się poprzez wycięcie pliku/ów (CTRL+X), a następnie przeniesienie ich do no nowej lokalizacji usuwając z poprzedniej.
Przykład: z pulpitu na dysku C "wycinamy" plik zdjęcie.jpg, po czym wklejamy na dysku D. Plik zostanie zabrany z dysku C i przeniesiony na D.
Kopiowanie plików, polega na stworzenie kopii danego pliku i umieszczenie jej w schowku. Gdy Plik wkleimy np. na innym dysku, to otrzymamy go w 2 lokalizacjach: w miejscu gdzie znajdował się przed skopiowaniem oraz w nowej lokalizacji.
4. Kopiowanie poprzez schowek bardzo ułatwia naszą pracę, gdyż możemy łatwo tworzyć np. kopie zapasowe plików. Bez tej metody musielibyśmy używać bardziej czasochłonnych metod, a w tym wypadku robi się to szybko i wygodnie.

Mam nadzieję, że o to mniej więcej chodziło. Pozdrawiam :)
7 5 7
2009-11-26T01:48:43+01:00
1) Prawy przycisk myszy na pliku/folderze -> kopiuj -> wklej
2) up
3) kopiowanie to jest inaczej powielanie tego samego pliku/folderu bez zmiany jego początkowej ścieżki a przenoszenie jest to zmiana ścieżki folderu/pliku bez powielania inaczej zmiana położenia.
4) bo bardzo prosto można go użyć poprzez kombinacje klawiszy ctrl+c, jest to ogólno dostępna i powszechna kombinacja więc można ją stosować w każdym programie/systemie
4 4 4