Odpowiedzi

2009-11-25T22:13:44+01:00
Sieć pokarmowa, splot → łańcuchów pokarmowych, które łączą się, rozgałęziają i przecinają, spajając ekosystem w pewną całość; w s. p. zwierzę, które należy do poziomu troficznego konsumentów, może być reprezentantem różnych łańcuchów pokarmowych; znajomość s. p. daje orientację co do kierunku i nasilenia przepływu energii i obiegu materii w ekosystemie.

Łańcuch pokarmowy, łańcuch troficzny - szereg organizmów ustawionych w takiej kolejności, że każda poprzedzająca grupa (ogniwo) jest podstawą pożywienia następnej. Wiążą one ze sobą producentów, konsumentów i destruentów w poszczególnych biocenozach. Łańcuchy troficzne tworzą sieć zależności pokarmowych. Dzięki nim możliwy jest obieg materii i przepływ energii w ekosystemach.

POZIOM TROFICZNY
zespół organizmów zajmujący to samo miejsce w łańcuchu troficznym. Wyróżnia się trzy poziomy troficzne: producenci, konsumenci, reducenci. Wśród konsumentów występują roślinożercy i drapieżcy.21 3 21
  • Użytkownik Zadane
2009-11-25T22:17:27+01:00
Sieć pokarmowa-w ekologii sieć zależności pokarmowych między organizmami jednego lub różnych gatunków, żyjących w jednym ekosystemie, mających podobne zwyczaje pokarmowe.

Łańcuch pokarmowy, łańcuch troficzny - szereg organizmów ustawionych w takiej kolejności, że każda poprzedzająca grupa (ogniwo) jest podstawą pożywienia następnej. Wiążą one ze sobą producentów, konsumentów i destruentów w poszczególnych biocenozach.

Poziom troficzny-zespół organizmów zajmujący to samo miejsce w łańcuchu troficznym. Wyróżnia się trzy poziomy troficzne: producenci, konsumenci, reducenci. Wśród konsumentów występują roślinożercy i drapieżcy.16 3 16
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-25T22:18:14+01:00
1.to inaczej sieć troficzna.
2.szereg organizmów ustawionych w takiej kolejności, że każda poprzedzająca grupa (ogniwo) jest podstawą pożywienia następnej. Wiążą one ze sobą producentów, konsumentów i destruentów w poszczególnych biocenozach.
3.zespół organizmów zajmujący to samo miejsce w łańcuchu troficznym. Wyróżnia się trzy poziomy troficzne: producenci, konsumenci, reducenci. Wśród konsumentów występują roślinożercy i drapieżcy.
18 3 18