W formie OPOWIADANIA, podaj 3 wartości na jakich powinien opierać się program życia młodego chrześcijanina. Uzasadnij swój wybór. Ma się składać z początku, rozwinięcia i zakończenia.

OPOWIADANIE potrzebne na zaraz. do godz. 18 - 19 DZISIAJ

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-26T15:20:47+01:00
Młody chrześcijanin często się buntuje i odchodzi od wiary.To źle ,ponieważjest ona bardzo ważna.
Najważniejsze w naszej wierze jest naśladowanie swoimi czynami Jezusa Chrystusa, lecz w tak młodym wieku nie zawsze jest to rozumiane.Częsta rozmowa z Bogiem jest potrzebna. Można wtedy mieć nadzieje, że nasze prośby zostaną wysłuchane. Przecież nadzieja jest najważniejsza. Ale nie należy opierać się tylko na suchych prośbach. Powinniśmy być dobrzy ,uczynni i całą swoją duszą miłować Stworzyciela.Ważnym aspektem naszej wiary jest również przyjmowanie Komuni Św. Powinna być ona przyjemnością, gdy ją przyjmujemy całym sobą napełnamy się miłością.Nie powinien być to dla nas przykry obowiązek. Nie zawsze jednak możemy przyjąć Zbawiciela w nasze serca, dzieje się tak gdy sa one wypełnione przez grzech.Dlatego, wtedy powinniśmy jak najszybciej wyspowiadać się. Nie jest to jednak takie proste. My musimy naprawde żałować za popełnione przez nas grzechy. Po spowiedzi musimy mieć pokutę. Nie jest to tylko regółka modlitwy ,którą zadał nam Ksiądz, ale to także przeproszenie innych osób za myżądzone im krzywdy. Nie powinniśmy się martwić ze za często chodzimy do spowiedzi , bo jesteśmy tylko ludzni , którzy popełniają błędy ,ale potem się na nic uczą. Nawet Papierz się spowiada. Wiele nawyków chrześcijańskich weszło nawet do naszej kultury. Jest to na przykład dzielenie się opłatkiem podczaś wigilii(w Wielkiej Brytani tego nie ma) ,oraz 12 potraw od 12 Apostołow. Młody chrześcijanin ma często problem z uzależnieniami. Jest to jeden z najczęstrzych powodów odejścia od Boga. Poświęcając zbyt dużo czasu innym żeczą lub osobą całkowicie zapominamy o czasie jakim mamy poświęcić Bogu.
Tak więc wydaje się że nasza wiara wymaga wielu poświeceń ze strony młodego człowieka, ale tak nie jest. Wystarczy dobre nastawienie , miłość ,życzliwość i odrobina dobrej woli i każdy nastolatek mógłby żyć w zgodzie z naszą wiarą i Bogiem.

Proszę o wyrozumiałość , prace pisałam sama :)
Licze na NAJ :D
1 1 1