Przeprowadz badanie ankietowe
a) trojgu znajomym po kolei postaw pytania kto to jest zyd? jekie sa jego cechy charakteru ? zanotuj odpowiedzi
b)w podsumowaniu okresl czy te odpowiedzi były oparte na wiedzy i przemysleniach osób ankietowanych czy tez odbijaja przede wszytskim stereotypowe poglady i uprzedzenia zmotywój swoja opinie

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-26T12:58:40+01:00
1) żyd to żyd czyli człowiek który żeruje na innych. Charakter wyzyskiwacza
2) żydzi to ludzie przez których zginęło wielu Polaków podczas II wojny św.Jesli chodzi o charakter to nic dobrego żyd nie wróży i jak najdalej od takich ludzi bo tylko wykorzystują innych.
3) żydzi to naród ludzi biznesu, niezwykle mądrych i wykształconych którzy cięzko pracowali by osiągnać duze majątki. Charakter napewno niezwykle przedsiębiorczy, mądry, potrafiący kalkulować i czerpać zyski z tego co robi.

Większość wiedzy tych osób została oparta na stereotypach, tylko jedna udzieliła innej odpowiedzi, gdyż studiuje i zapewne wie więcej na te tematy. Uważam ze nie powinno sie innych narodowości oceniać wg stereotypów bo nie zawsze reguła sie potwierdza i naprawde jest nie miło jak ktoś od razu skreśla innych bo np. żydzi. Polacy tez są postrzegani za granica jako pijacy i brudasy, ale czy cały naród jest taki. Z drugiej strony nie można obwiniac zydów za to ze mają duze majątki gdyż po prostu osiągnęli je poprzez własne kalkulacje a nie poprzez wyzyskiwanie innych ludzi.