Dużo punktów !!! Szkoła podstawowa !!! Język polski !!!Napisz charakterystykę Stasia Tarkowskiego, lub inną postać fikcyjną, która mogła być w książce od poziomu 4 klasy do 6 klasy szkoły podstawowej.
Długość: mniej więcej na kartkę kancelaryjną.
Oczywiście nie z netu, bo napisze do admina jak kogoś wyłapię, a przeszukam całe google.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-26T15:04:19+01:00
Drogi Wojtku, napiszę charakterystykę, z którą możesz się spotkać w bazie wypracowań zadane.pl, ponieważ sama ją tam dodałam. Więc w googlach możesz ją wyszukać :)

Staś Tarkowski to główny bohater książki H. Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy". Ten czternastoletni chłopiec, który urodził się i mieszał w Port Saidzie, gdzie jego ojciec- starszy inżynier pracował przy budowie Kanału Sueskiego. Jego matka była z pochodzenia Francuzką, lecz zmarła przy porodzie syna.
Chłopiec był wyższy i silniejszy niżinni chłopcy w jego wieku. Ubierał sięzgodnie z ówczesną europejską modą, która podkreślała jeego pozyjcję w hierarchii społecznej.
Bohater ten, chodził do angielskiej szkoły w Podt Saidzie. Jeko pilny, a zarazem bardzo zdolny uczeń, bardzo poważnie traktował swoje obowiązki. Znał wiele języków, takich jak arabski, angielski, polski, francuzki, Swahili i inne języki murzyńskie. Posiadał ogromną wiedzę geograficzną, przyrodnicząi polityczną, która przydawała mu się w planowaniu trasy podróży. Oprócz tego chłopiec świetnie strzelał i pływał, co doskonale wykorzystał przy zabiciu lwa.
Przed porwaniem charakteryzował się pobłażliwością wobec Nel oraz chęcią popisywania sięswoją zręcznością, ogromnąwiedzą, odwagą i wiekiem, który zawsze przypominał swojej młodszej przyjaciółce: "Miał brzydki zwyczaj mówić z lekceważeniem o jej ośmiu latach i przeciwstawiać im swój poważny wiek i doświadczenie."
Po uprowadzeniu wyróżniał się opanowaniem. Pomogło mu ono przezwyciężyć strach związany z zejściem dziewczynki do słonia Kinga i powstrzymać się od pochopnych decyzji .
Odznaczał się odwagą. Nie bał sięstrzelić do Wobbo, który zagrażał życiu jego najlepszej przyjaciółki.
Nie można zapomnieć o oddaniu dla Nel. Oddał jej swoją porcjęwody na pustyni, okłamując ją, że pił, choć wcale tak nie było.
Cechuje go wierność swojej wierze, którą objawił prze Mahdim, gdy odmówił przyjęcia jego wiary:
"- Więc odrzucasz moją naukę?
- Jestem chrześcijaninem jak mój ojciec."
Mimo tego, ze naraził siebie i swoją towarzyszkę na wielkie niebezpieczeństwo, wolał zachować wiarę swego ojca.
Do zalet jego charakteru można zaliczyć honor. Nie chciał strzelić do człowieka odwróconego plecami, ponieważ właśnie honor mu na to nie pozwolił.
Myślę, że Staś to miły i sympatyczny chłopiec. Wywarł na mnie ogromne wrażenie, ponieważ był gotowy do poświęceń i znał wiele języków. Chciałabym się z nim zaprzyjaźnić.
2 3 2
2009-11-26T15:58:42+01:00
Głównym bohaterem lektury pt. "W pustyni i w puszczy" jest Staś Tarkowski. Ma czternaście lat i blond włosy. Jest szczupły ale od swoich rówieśników jest wyższy i silniejszy. Doskonale strzela, pływa i jeździ konno. Jest bardzo inteligentny i dobrze się uczy. Chodzi do szkoły angielskiej i biegle zna kilka języków. Choć od urodzenia mieszkał w Port-Saidzie, zna doskonale język ojczysty.
Marzeniem Jasia było dokonać czegoś wielkiego i spełniło się, gdy wraz ze swoją małą przyjaciółką znaleźli się w trudnej sytuacji.
Podczas wędrówki przez pustynie i puszczę Staś był skazany na własne siły i pomysłowość. Chłopiec bardzo się troszczył o Nel i poświęcał się dla jej dobra. Był szlachetny i ofiarny. Wielokrotnie odmawiał sobie picia, aby ostatnie krople wody oddać dziewczynce.
Chciałbym być tak odważny jak Staś, ponieważ mimo swoich czternastu lat zachowywał się jak dorosły. Umiał podjąć rozsądną decyzję i dzięki temu nic mu się nie stało.Chciał być bohaterem i został nim.