1.Jakie próby przeszedł Abraham?
2.Co oznacza imię Jakub?
3.Dlaczego naród Izraelski poszedł do Egiptu?
4.Jak grzmiały pierwotne imiona Abraham i Sara?
5.Czego symbolem była manna na pustyni i wywyższenie węża ?
6.Co przekonało Faraona by uwolnić Izrael z Egiptu?
7.Ile synów miał Jakub i jak miał na imię najmłodszy?

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-26T15:24:29+01:00
1.Jakie próby przeszedł Abraham?
odp. Abracham miał złóżyć Bogu w ofieże swego jedynego syna.
2.Co oznacza imię Jakub?
odp:niech Bóg ma w opiece
3.Dlaczego naród Izraelski poszedł do Egiptu?
ponieważ dobrze im się tam mieszkało, naród izraelski w ziemi egipskiej stawał się coraz liczniejszy.
4.Jak brzmiały pierwotne imiona Abraham i Sara?
odp:Abram i Saraj
5.Czego symbolem była manna na pustyni i wywyższenie węża ?
odp:manna, przepiórki, woda ze skały, wąż jako znak ocalenia oraz obłok widzialny - symbol opiekuńczej obecności Niewidzialnego.
6.Co przekonało Faraona by uwolnić Izrael z Egiptu?
odp:anioł śmierci który zabił większość narodu egipskiego w tym jego syna.
7.Ile synów miał Jakub i jak miał na imię najmłodszy?
odp:6 synów a najmłodszy to Józef
2009-11-26T15:48:24+01:00
1. Abraham miał zabić swojego syna w ofierze Bogu.
2.Imię to znaczy " Niech Bóg Jahwe ma Cie w opiece"
3. Naród Izraelski poszedł do Egiptu, ponieważ na calej ziemi Palestyńskiej panował głód, a doradcą farona wEgipcie był Józef i bracia Józefa zaprowadzili cały lód do Egiptu.
4. Abraham- to był Abram a Sara- była Saraj
5. Manna, została zesłana z nieba przez Boga, kiedy Izraelici głodowali na pustyni, a wąż , wział się z laski Mojżesza.
6. 7 plag Egipskich. A najbardziej to śmierć pierworodnych.
7. Miał 12 synów Najmłodszy to Józef
2009-11-26T15:57:07+01:00
2. JAKUB

Hebrajskie imię ia ob znaczyło niech Bóg-Jahwe ma w opiece. W dawnej polszczyźnie było ono pisane także Jakób. Tak nazywał się jeden z patriarchów Starego Testamentu, syn Izaaka, wnuk Abrahama i ojciec dwunastu synów, przodków dwunastu plemion izraelskich. Jakub zasłynął tym, że podstępem (za miskę soczewicy) wykupił od swego brata prawa spadkowe, że walczył z samym Bogiem i widział we śnie drabinę prowadzącą do nieba. Imię Jakub nosiło aż dwóch apostołów, z których jeden, Jakub Starszy, został patronem Hiszpanii. Jego imię i tytuł, święty Jakub, po hiszpańsku brzmi Santiago . Tak nazwano wiele miast w Ameryce Łacińskiej, wśród nich stolicę Chile.

Liczba imienia Jakub wynosi trzy. W numerologii jest to liczba ludzi śmiałych, ufających we własne siły, pełnych osobistego uroku i obdarzonych talentami przywódców. W astrologii źródłem tych zalet są planety Jowisz i Merkury.

Jakubowie mają wielkie możliwości rozwojowe, ale z drugiej strony czują, że muszą sprostać rodzinnym ideałom albo innym wielkim ambicjom, które w pewnej chwili uznali za swoje. To poważne imię często nadają ojcowie, którzy chcą, by ich syn był w życiu kimś, aby dorównał sławnym pradziadom. Jakubowie są ciekawi świata, mają zwykle wszechstronne uzdolnienia i kiedy dojdą do wniosku, że jakaś dziedzina życia jest tym, o co im chodzi, potrafią na tym odcinku czynić szybkie postępy. Mimo że imię to ma tak starożytne pochodzenie, bardzo często Jakubowie pasjonują się nowoczesnością i sięgają po sukces w takich dziedzinach, jak informatyka lub fizyka teoretyczna. W życiu codziennym Jakub, jak każda trójka, jest dowcipny, pełen pomysłów i bywa prawdziwą duszą towarzystwa.

Imię Jakub najbardziej zgadza się z charakterem znaku Bliźniąt, a także Wodnika i ambitnej Panny. Odpowiednie jest również dla Raków. Jakubowie ze znaków Byka, Wagi i Ryb mogą nie doceniać własnych możliwości, zaś ci ze znaków Koziorożca i Skorpiona - stawiać siebie zbyt ambitne cele. Znaki ogniste - Lew, Baran i Strzelec, mogą być, jako Jakubowie, skore do buntu i wielkiego indywidualizmu.