Odpowiedzi

2009-11-26T15:30:44+01:00
KRAJ
Znany dziennikarz nie chce już orderu od L. Kaczyńskiego. "Szok"
Wyjaśniła się przyszłość T. Lisa
Zalazł za skórę PO, teraz awansuje u boku prezydenta
ŚWIAT
Najdroższa kawa i inne dziwne przysmaki

Oto rarytas. Najdroższa kawa na świecie, kilogram kosztuje około tysiąca euro. Jeśli masz naprawdę mocne nerwy, u nas dowiesz się skąd się wzięła tak wysoka cena.
1 5 1
2009-11-26T15:34:14+01:00
1.Reżyser Roman Polański nie zostanie zwolniony z aresztu, a do swego domu zostanie przeniesiony dyskretnie - oświadczył tego dnia rzecznik szwajcarskiego ministerstwa sprawiedliwości Folco Galli.
- To nie będzie kwestia godzin... Kaucja musi zostać przekazana, trzeba zorganizować transport i warunki aresztu domowego - tłumaczył Galli.
2.Media: nowa grypa to farsa? Sensacyjne wyniki śledztwa
Pandemia nowej grypy może okazać się największą aferą korupcyjną naszych czasów. Do takiego wniosku doszli dziennikarze duńskiej gazety "Information", którzy przeprowadzili śledztwo dotyczące związków ekspertów medycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z największymi firmami farmaceutycznymi.
3.Litwa: ogłoszono epidemię grypy w całym kraju
Epidemię grypy w całym kraju ogłoszono na Litwie. Nie wprowadzono jednak stanu sytuacji nadzwyczajnej.
W całym kraju są odwoływane imprezy masowe. W szkołach, w których choruje 20 proc. uczniów, nie ma zajęć. Kierownictwo przedszkoli jest zobowiązane do niedopuszczania do pracy personelu z objawami grypy, zaleca się częstsze wietrzenie, sprzątanie i dezynfekcję pomieszczeń. W miejscach pracy zaleca się noszenie maseczek ochronnych.
4.Rekordowe stężenie gazów cieplarnianych
Stężenie gazów cieplarnianych osiągnęło najwyższy poziom, jaki kiedykolwiek zanotowano, i wciąż rośnie - poinformowała ONZ-owska Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO).
5.Łukaszenka pogratulował prezydentowi UE
Alaksandr Łukaszenka pogratulował Hermanowi Van Rompuyowi wyboru na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej - poinformowała w weekend służba prasowa białoruskiego prezydenta.
"Jestem przekonany, że pod pańskim kierownictwem Rada Europejska będzie pomyślnie rozwiązywała trudne zadania, stojące przed Unią Europejską i jej członkami" - napisał Łukaszenka.
W komunikacie służby prasowej wskazano, że prezydent "wyraził głębokie zainteresowanie rozwojem konstruktywnej i wzajemnie korzystnej współpracy między Białorusią a Unią Europejską".
6.USA chcą dodatkowych żołnierzy w Afganistanie
Administracja prezydenta Baracka Obamy prowadzi intensywne rozmowy z sojusznikami z NATO nalegając, by zwiększyli swe kontyngenty w Afganistanie łącznie o 3-7 tysięcy żołnierzy - podał "Wall Street Journal".