Odpowiedzi

2009-11-26T16:33:59+01:00
Światło ma decydujący wpływ na życie w morzu. Wpływa bezpośrednio lub pośrednio na inne czynniki fizyczne, takie jak temperatura lub barwa wody, decyduje o życiu w morzu dostarczając energii niezbędnej dla procesu fotosyntezy.
Tylko w obecności promieni słonecznych glony morskie, zarówno osiadłe jak i planktoniczne, mogą ze związków nieorganicznych syntetyzować związki organiczne: węglowodany, a następnie tłuszcze, białka i witaminy, stanowiące pokarm dla wszystkich innych organizmów.
Ilość i charakter światła zmienia się wraz z głębokością, co decyduje o piętrowym rozmieszczeniu roślin i wpływa na zróżnicowanie i rozmieszczenie zwierząt. Wpływa też na pionową migrację planktonu wymagającego określonego natężenia światła, niezbędnego dla przebiegu procesów życiowych.

2 4 2
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-26T18:35:32+01:00
Jesli temperatura powietrza jest wysoka to temperetura wody jest umiarkowana. moga wtedy w niej rozwijac sie roznorodne organizmy zywe takie jak ryby, delfiny i inne. rowniez moga sie rozwijac rozne rosliny. natomiast jesli temperatura powietrza jest niska to i zycie wodne sie zmienia. w wodzie wystepuje wtedy coraz mniej organizmow zywych i roslin. warunki w wodzie nie sprzyjaja ich rozwojowi.
3 4 3