Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-27T15:27:46+01:00
Piramida jest w kształcie Trójkąta . Jest to grobowiec , miejsce gdzie chowano ciało faraona i jego rzeczy. Budowano Przez kilka lat w sposób taki że zatrudnieni ludzie nosili skały i układano je w charakterystyczny sposób i dzięki temu piramida jest w kształcie trójkąta.Pracownicy mieli stałą opiekę medyczną


jak czegoś niepisałem albo niedokładnie to nie musisz dawać tych 50 pkt
2 1 2
2009-11-27T16:01:59+01:00
No to zacznijmy ;)

Piramida jest to grobowiec w którym leży faraon bądź inna osoba prywatna. Często ma kształt ostrosłupa lub coś w jego kształcie i rodzaju.

Pierwsze piramidy budowane były w specyficzny sposób ( w formie schodkowej). Jedną z funkcji piramid, było stworzenie domu dla duszy, która, jak wierzyli starożytni Egipcjanie, nadal żyje po śmierci człowieka. Do sarkofagów w których znajdowali się faraonowie wkładano drogocenne przedmioty.

Jedną z najciekawszych piramid jest piramida Cheopsa, która znajduje się w Gizie koło Kairu. Powstała ok. 2560 roku p.n.e. Budowla była prawdopodobnie projektu Hemona.
Drugą zaś ciekawą budowlą jest pomnik Sfinks-a. Jest to symbol władzy, przedstawiony jako postać lwa z głową człowieka .
Pomnik jest zwrócony na wschód ku rzece Nil.

Myślę, że jak na notatkę to wystarczą te główne informacje. :)
Jeżeli się przydało jest mi niezmiernie miło. POZDRAWIAM! :)
2 3 2