Odpowiedzi

2009-11-26T16:59:14+01:00
Osłabi, uczucie lub je wygasi. To takie uczucie ktore nie jest mocne i odporne na rózne bodźce. Np.Szkolna milośc,która nie wytrwa wakacyjnej rozłąki, to nie jest miłość. Zaś ten kto kocha i chce byc kochanym, wierzy w swoja miłośc jest szczesliwy z drugim przetwa kazdy sztorm i burze. Nie bdea sie widzieli, slyszeli, ale beda siebie wzajemnie kochac. w ten sposob przetrwaja. Ich uczucie jescze bardziej, sie wzmocni. Beda widzieli jaka ich wzajemna miłośc jest wielka.

Mam nadzieje, ze to wytlumaczylam. Mozna tez na innych przykladach, jak kochasz swoich rodzicow, bądz przyjazń, miłośc do Boga. ITP.
2009-11-26T17:01:50+01:00
Moim zdaniem jest to bardzo trafne spostrzeżenie! Rozłąka dla nikogo nie jest łatwa. Ale może być ona próbą sprawdzenia zwiąku, jego siły. Jeżeli uczucie jest naprawde silne i prawdziwe to tesknota i oczekiwanie tylko je wzmocni. Da nam pewnosc ze naprawde zalezy nam na tej osobie, ze jest nam bliska, ze jej potrzebujemy i nie radzimy sobie bez niej. UJedna jeżeli zwiazek nie wytrzyma próby czasu, rozlaka tylko go oslabia to jest to ewidentna wskazowka, ze nie jest to prawdziwe uczucie. Choc to czesto boli to trzeba umiec zauwazyc kiedy naprawde kochamy i podjac wlasciwa decyzje. Zgodnie z zawartym w tezie porownaniem jest to tak jak z wiatrem. Swieca ma slaby ogien ktory jest podatny na przeciwnosci losu (wiatr). Jednak dzieki wiatrowi wlasnie ognisko rozpala sie i plomnie mocnym, prawdziwym plomieniem. Rozlaka wzmocni tylko to uczucie ktore jest silne, trwale, prawdziwe i szczere.

Ja tak rozumiem podane stwierdzenie.