Cześć.
Treść zadania brzmi :

Opisz stosunki Między III Rzeszą , a ZSRR od schyłku lat 30 do roku 1941. Podpowiedzi od nauczycielki : Stosunki były dobre bo były podpisywane pakty. Napisz również dlaczego zostały zerwane stosunki niemiecko rosyjskie. (totaka mała podpowiedź od mojej nauczycielki). Praca potrzebna mi jest na sobote dlatego daje wam 2 dni czasu (48h). Do roboty ;)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-27T21:26:49+01:00
Stosunki między III Rzeszą a ZSRR układały się bardzo dobrze od 22 sierpnia 1939r., kiedy to dwóch ministrów spraw wewnętrznych podpisało tajny pakt, nazwany od ich nazwisk Ribbentrop - Mołotow. Zapisana była w nim linia demarkacyjna II RP. Następny pakt podpisano 28 września po zdobyciu Warszawy
ukazujący podział Europy na strefy wpływów III Rzeszy i ZSRR. Naziści i komuniści okrzyknęli się przyjaciółmi i partnerami wojennymi. Hitler zdobył II RP i stworzył z niej Generalną Gubernię (w 1938r. zajął Czechosłowację), następnie podbił Holandię, Belgię, Danię, Norwegię i Francję, lecz poniósł dotkliwą porażkę w Bitwie o Anglię. Natomiast Stalin skompromitował się w wojnie z Finlandią.
Stosunki między Moskwą a Berlinem zostały zerwane, gdy Wermacht wykonywał plan Barbarossa, czyli agresji na ZSRR 22 czerwca 1941r. Rosjanie przyłączyli się do Aliantów. Był to początek końca dominacji hitlerowców. Państwa Osi (Niemcy, Japonia, Włochy) zaczęli przegrywać wojnę z Aliantami (USA, Anglia, Rosja). W końcu 8 maja 1945r. III Rzesza podpisała akt kapitulacji.