Odpowiedzi

2009-11-26T17:26:14+01:00
Papkin to postać z „Zemsty” Aleksandra Fredry. Józef nazywany był „Lwem Północy”, co raczej nie miało odzwierciedlenia w rzeczywistości. Bohater był sługą Cześnika. Wyświadczanie przysług stało się jego sposobem na życie, czego przykładem jest swatanie Raptusiewicza z Podstoliną.
Józef ubierał się w stylu francuskim. Nosił krótkie spodnie, okrągłe buty, sięgające mu do połowy łydki, tupet i harcopf oraz kapelusz. Papkinowi nie mogło zabraknąć również paru pistoletów pod pachą i szabli. Był szczupły.
Papkin był roztargniony. Zawsze szybko mówił, czasem nawet nie wiedząc, co. Zachowywał się komicznie, choć niekiedy nie zdawał sobie z tego sprawy. Miał wilczy apetyt i lubił wino, a pieniądze wręcz uwielbiał. Miał skłonności do koloryzowania, rozpowiadania o swoich umiejętnościach, które w rzeczywistości były znikome. Dobrze grał na gitarze. Józef tak kłamał, że z czasem przestał odróżniać fikcję od rzeczywistości. Podobała mu się Klara. Uważał, że może zdobyć każdą kobietę. Wbrew pozorom Papkin to człowiek inteligentny.
Jeden z głównych bohaterów „Zemsty”, Papkin to żywiołowy człowiek. Był wybuchowy, nie umiał powstrzymywać emocji. Zachowywał się płochliwie, np. przy murze bał się walczyć.
Uważam, ze Papkin to bardzo komiczna postać. Plątał się w swoich kłamstwach, które zresztą były dość zabawne. Nie mogę powiedzieć, że go nie lubię, lecz nie przypadł mi on zbytnio do gustu.
2009-11-26T17:26:33+01:00
Papkin jest jednym z bohaterów powieści Aleksandra Fredry "Zemsta"
Papkin znający się na modzie francuskiej, ubiera się wytwornie i elegancko. Nosi on przykrótkawe spodnie, okrągłe buty sięgające do połowy łydki, tupet oraz harcap (warkocz przy peruce), a także trójkątny kapelusz. Posiada on również szpadę. Jest mały, chudy i chorowity. Miał wybujałą wyobraźnie. Miał on o sobie duże mniemanie jako o rycerzu, jednak w rzeczywistości był tchórzem. Myślę, że Papkin w "Zemście" gra pozytywną rolę.