Odpowiedzi

2010-04-03T09:38:05+02:00
Liczę na NAJ, dostałam 5-

Anna Shirley to sierota, przygarnięta przez Cuthbertów. Ma 16 lat i mieszka na Zielonym Wzgórzu.

Dziewczyna jest szczupła i wysoka. Ma dużo piegów i rude długie włosy. Podbródek Ani jest spiczasty i wystający. Jej oczy są duże pełne życia i inteligencji. Teraz po zcięciu włosów do skóry, jej włosy przybrały ciemną kasztanową barwę. Anię mimo jej wieku często ponosi wyobraźnia. Gdy pojawiła się pierwszy raz na Zielonym Wzgórzu, Maryla nie miała do niej zaufania. Teraz je ma, i pokochała ją jak własne dziecko. Dziewczynka to wrażliwe i impulsywne dziecko nie umiała zapanować nad swoimi emocjami.
Jej cechy to szczerość, prostolinijność i prawdomówność.

Dziewczynka jest też oryginalna, pełna podziwu, czuła i ciepła.
3 2 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-03T09:39:50+02:00
Ania Shirley to główna i tytułowa bohaterka książki pt. ,,Ania z Zielonego Wzgórza". Ania jest szczupłą, niepozorną, rudą i piegowatą dziewczynką co stanowi powód nieustannego zmartwienia dziewczynki uważającej się za brzydką. Anię cechuje romantyczność, radość i pogoda ducha. Spośród innych bohaterów literackich wyróżnia ją upartość, mówienie niemal bez przerwy jak i niepospolita wyobraźnia. Ma miłe usposobienie i chętnie okazuje bliskim swoją miłość i przywiązanie. Świat marzeń Ani jest równie osobliwy, jak jej język: poetyczny, zupełnie ignorujący realność. Zawsze była bardzo wrażliwa na krzywdę innych, gotowa do pomocy każdemu. Kochała też przyrodę, umiała zachwycać się każdym drzewem, gałązką, listkiem. Ania miała nieprzeciętne zalety charakteru czego dowodem jest ratowanie życia chorego dziecka.
Ania wychowała się w Domu Sierot. Nie znała rodzicielskiej miłości, rodzinnego ciepła, latami marzyła o własnym domu pośród ukochanej przyrody, zieleni. Przez przypadek trafiła na Zielone Wzgórze, do domu rodzeństwa Maryli i Mateusza. Mateusz d pierwszego wejrzenia pokochał dziewczynkę, Maryla była pesymistycznie nastawiona do dziewczynki. Ania i Maryla to osobowości dobrane na zasadzie kontrastu, jednak znalazły wspólny język.
Ania z pewnością była indywidualistką. Niechętnie ulegała naciskom otoczenia, miała o wszystkim i o każdym własne zdanie. Jeśli nawet musiała ustąpić, to w głębi duszy zachowywała to, co uważała za słuszne. Wypracowała sobie własny system wartości, system moralny i bezwzględnie przestrzegała jego reguł – nawet wtedy, gdy było to trudne. Była prostolinijna i prawdomówna, szczera.
Uważam, że Ania jest najciekawszą bohaterką literacką, wartą uwagi. Bardzo cieszę się, że mogłam poznać Anię i jej przygody.

Mam nadzieję, że pomogłam...